גלריית שיפוצים

המדריך המלא לעבודות שיפוצים

גלריית שיפוצים על קצה המזלג…

כל דירה זקוקה לעבודות שיפוצים אחת לכמה זמן. גם אם התשתיות של הדירה נבנו היטב, אי אפשר להתחמק מתופעות שנוצרות כתוצאה מבלאי טבעי, ולכן כעבור מספר שנים יהיה צורך בביצוע עבודות שיפוצים בבית. כמובן שהעיתוי משתנה מדירה לדירה על פי איכות החומרים ומקצועיות העבודה שנעשתה, אך זוהי גזירה שעוד לא גילו איך להימנע ממנה. להרבה אנשים הביטוי "שיפוצים" עושה מיד כאב ראש, אבל שינוי בגישה וראיית התהליך כהזדמנות פז להתחדשות בבית, או לחילופין להעלאת ערך הדירה – יכולים להקל עליכם מאד ואפילו לגרום להנאה רבה.

שיפוצים ריצוף
חיפוי קירות
שיפוצים ריצוף

לחצו על התמונה למעבר לגלריה מלאה

שליכט צבעוני
שיפוץ חברי אמבטיה
ריצוף חוץ
עבודות גבס
בניה מתקדמת
שיפוץ כללי

מהם כללי הברזל לעבודות שיפוצים איכותיות?

לפני שניגשים לעבודות שיפוצים בדירה, חשוב לזכור שמדובר בתהליך שהוא לרוב לא קצר, ודורש השקעה כלכלית, וגם השקעה של זמן ומחשבה. עבודות שיפוצים מורכבות ממספר שלבים, שחשוב לעשותם לפי הסדר ובאופן יסודי, ולמי שלא בא מהתחום חשוב להקפיד עליהם פי כמה. אז איך מתחילים? מול מי עובדים, ואיך יודעים להעריך את העבודה? הנה מדריך קצר שיעזור לכם להתמצא בשלבי השיפוץ השונים.

שלב ראשון – קבלן שיפוצים

האדם שאחראי על כל עבודות השיפוץ בביתכם הוא קבלן השיפוצים. כדי למצוא קבלן שיפוצים טוב שתוכלו לסמוך עליו, חשוב לערוך סקר שוק יסודי ולבדוק למי יש ניסיון והמלצות. בחירת קבלן השיפוצים היא החשובה ביותר בכל התהליך, מכיוון שהוא מרכז את כל העבודות, מפקח עליהן ומעריך את טיבן. בפועל – כמו בעלי מקצוע רבים, גם בחירת הקבלן נעשית על ידי קבלת הצעות מחיר לשיפוץ הדירה. כמובן שהדבר תלוי גם בכם ובתקציב שאתם מוכנים להשקיע. אם אין לכם רקע באומדן מחירי שיפוצים, תוכלו להתייעץ עם שמאי מקרקעין או עם אדריכל, על ידי סיור קצר בבית ובהצגת הרעיונות שחשבתם עליהם.

שלב שני – בעלי מקצוע איכותיים

תחום אחריות נוסף וקריטי של הקבלן הוא בחירת אנשי המקצוע הנכונים לעבודות: ריצוף, עיצוב בגבס, שבירה ובנייה של קירות, אינסטלציה, חשמל, עבודות צבע וכו'. לרוב, קבלן השיפוצים עובד עם בעלי מקצוע קבועים, והוא שומר איתם על קשר עבודה רציף. לעתים קורה שקבלן שיפוצים נעזר בקבלנים נוספים הבקיאים בתחום התמחות ספציפי, כמו קבלני צבע, קבלני חשמל ועוד. למעשה, כשאתם בוחרים קבלן שיפוצים, אתם בוחרים גם את אנשי המקצוע שעובדים איתו. קחו זאת בחשבון ושאלו את הקבלן גם שאלות על בעלי המקצוע ועל ניסיונם בתחום.

שלב שלישי – חתימה על חוזה עבודה הוגן

עבודות שיפוצים כוללות פרטים רבים, וחשוב לנסח את כולם בכתב. הרבה פעמים קורה שהבחירה לבצע שיפוצים מתחילה מצורך נקודתי בדירה, והרעיון מתרחב לעבודות שיפוצים נוספות. לכן, חשוב להעלות את הכל מול קבלן השיפוצים, ולכתוב כל פרט ופרט, כולל אומדן מחירים. וגם כאן, כמו כל עבודה אחרת, יש לנסח את הפרטים בעזרת עורך דין. החלק המשפטי בעבודות שיפוצים הוא רציני מאד, ולכן יש להשקיע משאבים בפגישה עם עורך דין מוסמך, שבסופו של דבר יהפוך את התהליך לאמין ומקובל יותר על שני הצדדים.

שלב רביעי – שקיפות מלאה בזמן השיפוץ

אחרי סיכום הפרטים וחתימה על החוזה, אפשר להתחיל בעבודות. אך אין זה אומר שכל האחריות על תהליך השיפוץ עברה באופן אוטומטי לידיו של הקבלן. אחרי הכל, זהה הבית שלכם ויש לכם זכות מלאה לדעת איך מתקדמים העניינים. דרשו מהקבלן, במיוחד בשבועות הראשונים, לקבל מדי פעם דו"ח מצב על הנעשה בדירתכם, ושאלו אותו כל מה שנראה לכם חשוב. היות ולרוב האנשים אין רקע בעבודות שיפוצים – טוב ורצוי לבקש ממנו לדעת הכל, ואין צורך להתבייש מחוסר היכרות עם התחום. יחסים טובים עם הקבלן יבטיחו לכם שקט נפשי בזמן השיפוצים, ויגבירו את האמון ביניכם.

שלב חמישי – שחררו קצת מהרסן…

אחרי שהתרשמתם מהקבלן ומהעבודות השונות, וראיתם שהכל מתנהל כמו שצריך – זה הזמן להנמיך קצת הילוך. נסו לשמור על איזון נכון של התנהלות מול הקבלן בזמן העבודות, ותנו לאנשי המקצוע לעבוד בסביבה שקטה ונוחה: בקרו אותם הרבה, אבל השתדלו לא להכביד עליהם יותר מדי. עבודות שיפוצים שמתנהלות בצורה כזו, יוצרות אצל בעלי המקצוע השונים תחושה שסומכים עליהם, והתוצאות כבר ידברו בעד עצמן.

שלב שישי – סיום העבודות

בסופו של תהליך שאורך שבועות ולפעמים חודשים, אפשר סופסוף לחזור לשגרה (המחודשת), ולהתרשם מהעבודה שנעשתה בדירתכם. ממש כמו בהתחלה, גם בשלב הזה כדאי לשאול את כל מה שאינכם מבינים ורוצים לדעת, למרות ההתרגשות הגדולה מהשינוי. בין אם החלטתם לבצע שיפוצים למגורים ובין אם להשקעה – זהו שינוי גדול עבורכם, וחשוב שתדעו איך בדיוק מה נעשה בדירתכם. ועכשיו, אחרי שהדירה חדשה ונקייה, אפשר להגיד – תתחדשו!

 • מטבח לאחר שיפוץ בגווני לבן
  מטבח לאחר שיפוץ בגווני לבן
 • שיפוץ שיש למטבח
  שיפוץ שיש למטבח
 • שיפוץ חדר אמבטיה
  שיפוץ חדר אמבטיה
 • שיפוץ חדר אמבטיה
  שיפוץ חדר אמבטיה
 • עיצוב סלון במגורים בסגנון מודרני
  עיצוב סלון במגורים בסגנון מודרני
 • עבודת גבס
  עבודת גבס