חיפוי אבן

מהו חיפוי אבן ובאילו אבנים מקובל להשתמש לחיפוי? כל המידע שאתם צריכים!

אחת הדרכים להעניק לבית מראה מיוחד היא חיפוי אבן. טכניקה זו הפכה מאוד פופולרי ומשתמשים בה שנים רבות בעולם השיפוצים והבנייה. ניתן להדביק חיפוי על קירות שלמים, על קירות פנימיים וחיצוניים ולהתאים את האבנים לסגנון העיצוב של הרצפה.

חיפוי אבן
חיפוי אבן במרפסת
חיפוי אבן במרפסת
חיפוי אבן במרפסת

אילו סוגי אבנים קיימות?

ישנם סוגים שונים של אבנים המשמשות לחיפוי הקיר. ביניהם אבנים תוצרת חוץ ואבנים מתוצרת מקומית. היתרון באבנים מתוצרת מקומית הוא שהן זמינות וניתן לסתת אותן לפי מידות. את האבנים אפשר להשיג בגדלים סטנדרטיים או להזמין חיפויים בהתאמה אישית. בין סוגי האבנים המשמשות לחיפוי: אבן כורכר, אבן מצפה, אבן גיר, אבן בזלת, חלוקי נחל ועוד. מכיוון שקיים הבדל בין האבנים ולכל אבן היתרונות והחסרונות שלה, יש צורך להתאים את סוג האבן לסוג הבית באופן אישי.

מהם היתרונות בחיפוי אבן לקיר?

ישנם יתרונות רבים לשימוש בחיפוי אבן בהשוואה לחיפוי קירות אחרים. אחד היתרונות הבולטים הוא שאבן עמידה יותר בעוד שצבע או טיח, צריך לחדש כל כמה שנים. בנוסף, לאבנים יש תכונות מבודדות מפני רעש, קור וחום ואפשר להשתמש בהן גם כפתרון עיצובי ולהפוך את קירות הבית לייחודיים. אם אתם רוצים לחפות את קירות ביתכם, כדאי שתשכרו קבלן שיעשה זאת עבורכם. קבלן שיפוצים מקצועי, "יתקתק" את העבודה באופן משמעותי, הוא יוכל להמליץ לכם על מחצבות מקומיות ולהתאים את סוג האבן לסוג העבודה בצורה הטובה ביותר, ובכך לחסוך לכם שתי ציפורים במכה – גם את כאב הראש וגם את המחיר.

כיצד תבחרו את האבן המתאימה לבית שלכם?

מגוון האבנים המשמשות לחיפוי קירות הוא גדול, מה שיכול להפוך את הבחירה לקשה ביותר. על מנת לבחור, עליכם להתאים את סוג האבן למטרה שלשמה היא נועדה, לסוג הקיר, לחוזקו, לאופי של המבנה ולמזג האוויר. שיקול נוסף בבחירת האבן הנכונה הוא המחיר. חשוב לציין שאבנים בייצור מקומי זולות יותר מאבנים המיובאות מחו"ל, מה גם שככל שהאבנים יותר איכותיות הן עולות יותר במחיר. לכן עליכם גם להחליט מה גודל התקציב שלכם. חשוב לציין שבחירה באבן מקומית לפעמים יותר משתלמת ולא רק מבחינה כלכלית. אבנים מקומיות יותר זמינות מאבנים מיובאות ואפשר להזמין אותן בגדלים שונים.

כיצד מתבצעת עבודת החיפוי?

אבני חיפוי מיועדות במיוחד למלא את המטרה שלשמה הן נוצרו ולכן, ברוב הקירות אין צורך להכין את התשתיות באופן מיוחד ואפשר להדביק את החיפוי ישירות על הקיר.

כמה דגשים חשובים לתהליך החיפוי –

  • חשוב למרוח שכבת איטום על הקיר כדי למנוע חדירה של מים
  • על קירות מסוימים כמו למשל לוחות עץ, לפני מריחת חומר איטום, יש לחבר רשת בתוך שכבת הטיח המדביק לקיר על ידי מסמרים ועליה למרוח את שכבת ההרבצה (האיטום)
  • על מנת להדביק את האבנים צריך דבק גמיש וחזק מסוג איכותי
  • תהליך ההדבקה מתבצע על ידי מריחת דבק על הקיר ומריחת דבק בכמות נכבדת על גב האבן
  • את האבן יש להניח על המשטח וללחוץ חזק עד שרואים שכבת דבק מסביב לאבן
  • מומלץ להתחיל את ההדבקה באבני הפינות ולשמור על מרווחים קבועים
  • כדי להתאים את האבנים אפשר לחתוך אותן עם דיסק חשמלי

הפתרון האידיאלי לקיר

חיפוי אבן הוא גם פתרון נוח לשימוש וגם דקורטיבי והוא יעניק לבית שלכם מראה מיוחד. עבודת חיפוי אבן עולה בסביבות 1000 עד 2000 שקלים ומומלץ שלא לבצע אותה לבד, אלא להזמין חברה מקצועית.