מהו טיח צבעוני?

טיח צבעוני – מהו טיח צבעוני? מתי רצוי להשתמש בו? ומהם יתרונותיו ביחס לפתרונות חיפוי אחרים?

טיח צבעוני הוא "המילה" בעולם העיצוב והחיפוי, אולי בגלל שמעבר לאפקט העיצובי, השימוש בו מאוד פונקציונלי. לטיח מגוון תכונות שמעניקות לו עמידות בפני נזקי מזג האוויר, לחות, עובש והיווצרות סדקים. לכן, השימוש בשליכט חיצוני בעיצוב בתים נמצא במגמת עלייה.

טיח צבעוני

מתי יש להשתמש בטיח צבעוני?

חיפוי קירות נועד למטרות שונות – פונקציונליות דקורטיביות. ישנם כמה סוגים של חיפויים ביניהם קרמיקה, אבן טבעית וכדומה, כאשר אחד החיפויים שהפך לפופולרי ביותר בשנים האחרונות הוא טיח צבעוני. הטיח הצבעוני (שליכט) עשוי ממלט בהרכבים שונים ומעורבב עם גוונים שונים, מה שהופך אותו גם לדקורטיבי. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, הטיח משמש לחיפויים שונים, חיצוניים ופנימיים, ולו תכונות עמידות גבוהות ביותר, לכן נחשב לפתרון האולטימטיבי. בשליכט ניתן להשתמש למטרות שונות ובין השאר על הקירות החיצוניים והפנימיים. הוא משמש כחומר מבודד ואוטם ומונע היווצרות נזקים ובלאי לקיר לאורך השנים.

צבעוניות מגוונת ועיצובים רבים

מלבד פונקציונליות, טיח צבעוני מביא אתו אמרה עיצובית חדשה ומרעננת, ומעניק לבית אפקט דקורטיבי ומזמין. כיום לחברות המותג המובילות בתחום הצבע, כמו טמבור ונירלט, יש קטלוג מוצרי טיח מרשים. כל שעליכם לעשות הוא להגדיר את מטרת המריחה, תוך התייחסות למאפייני סביבת המגורים. כך למשל אם ביתכם ליד הים, רצוי לבחור בטיח עמיד בפני נזקי לחות, ואם אתם גרים במקום עתיר גשמים, מומלץ לבחור טיח שיגן על קירות ביתכם מנזילות. מלבד התאמה לסביבת המגורים, את הטיח ניתן להתאים לטעמכם ולסגנונכם האישי בעזרת מגוון צבעים, דוגמאות ועיצובים.

טיח צבעוני
טיח צבעוני
טיח צבעוני

החשיבות בצביעה איכותית ומקצועית

השאלה אם לקחת חברת שיפוצים או לעשות את זה לבד היא יותר מרלוונטית. לפני שאתם מחליטים, קחו בחשבון כמה פרטים: בניגוד לצביעת קירות פנימיים, קיר חיצוני חשוף יותר לקרינה ולנזקי מזג האוויר, לכן הטיח הנבחר חייב להיות איכותי ומיוצר מהחומרים הטובים והעמידים ביותר. בנוסף, מריחת טיח היא מורכבת והאתגר הגדול ביותר הוא, שלאחר המריחה, קשה לתקן טעויות. לכן על מנת להימנע מבלאי עד כמה שאפשר, כמו גם ממריחה שאינה מקצועית, כדאי להיעזר בשירותיה של חברה בעלת ניסיון בתחום. חברה מקצועית מכירה את תכונותיהם של קירות הבית ואת סוגי הטיח השונים, איכותם והרכבם.

טיח צבעוני

טיפים נבחרים – איך נשתמש בטיח בצורה הנכונה?

  • לא מומלץ לבצע עבודות טיח בימים גשומים או על קירות רטובים
  • לפני הצביעה, הקפידו למלא סדקים
  • בצעו את עבודת הטיח במלואה רצוי ללא הפסקה
  • בחרו טיח צבעוני גמיש ואקרילי לצביעה חיצונית
  • היעזרו בשירותיה של חברה מקצועית לצורך ביצוע העבודה.

צביעה מקצועית תותיר רושם ראשוני

רגע לפני שאתם בוחרים טיח לקירות הבית, זכרו להתאים את סגנון הטיח לאופי המבנה ולטעמכם האישי. השליכט הצבעוני החיצוני הוא חזית הבית שלכם, לכן יש חשיבות רבה לעשות את זה כמו שצריך וללא טעויות. ההמלצה שלנו היא לפנות לאיש מקצוע, עוד בשלב ההתלבטות, איש מקצוע טוב יוכל להעריך את העבודה שלפעמים נראית פשוטה, אבל במציאות היא לרוב קצת יותר מסובכת.