מהי האחריות של קבלן שיפוצים ?

אחריות קבלן שיפוצים

בתהליך שיפוצים יש בעיות לא צפויות. היכן האחריות של קבלן שיפוצים מתחילה ? ומה לצפות מאחריות שנת בדק על השיפוץ ?

מהי אחריות קבלן שיפוצים ?

את הנושא צריך להפריד לשני שלבים, הראשון תוך כדאי ביצוע השיפוץ והשני בגמר העבודה ומתן אחריות מלאה על סעיפי השיפוץ לתקופה מוגדרת מראש.

אחריות הקבלן תוך כדאי השיפוץ

בשיפוצים ישנם הרבה תקלות לא צפויות אשר מי אחראי על תיקונם שנוי במחלוקת בין קבלן השיפוצים לבין בעל הנכס.

הנה מספר דוגמאות לתרחישים –

 • הוחלט לבצע פתח לחלון חדש, כמובן שהקבלן בירר עם הלקוח האם ידוע לו על צנרת מים או חשמל אשר יכולים לעבור בקירות וללקוח אין מושג (או שהוא חושב שלא ובסוף כן…) אז המהלך חיתוך הקיר פוגעים בקו מים, האם הקבלן נדרש לתקן זאת או שסביר שיבקש מהלקוח תשלום נוסף עבור התיקון ?
 •  נניח שהלקוח רוצה לחדש את גג הרעפים הרעוע שלו, בהרבה בתים ישנים קיימת תקרת רביץ (תהליך בניית תקרה ע"י רשת וטיח במקום תקרת בטון, שיטה קצת מיושנת ונחשבת לחלשה באופן יחסי), מתחילים את השיפוץ ופתאום מגלים שתקרת הרביץ איננה מסוגלת לעמוד בעומס הגג החדש דבר המחייב הוספת תשתית ברזל לתמיכה, לא צפוי וגם לא הכי זול…. על מי האחריות לעמוד בהוצאות התיקונים ?

כמובן שקשה לתת מענה חד משמעי אך קבלן מנוסה ייתן הצעת מחיר בהנחה שהכל יעבור ללא תקלות אך להשיב את צומת ליבו של הלקוח שייתכנו תקלות והם ויעלו כך וכך… בצורה זו הלקוח יקבל מחיר יחסית הוגן כי במידה והקבלן יידרש לקחת את האופצייה שהשיפוץ מתעקב לו הוא יעלה את מחיר השיפוץ וינסה לבטח את עצמו מפני תקלות כאלו ואחרות.

אחריות הקבלן לאחר גמר השיפוץ

אחריות זו חייבת להיות כתובה ומאוד ברורה מהם הסעיפים אשר באחריותו של השיפוצניק, ברוב המקרים הקבלן יהיה אחרי לתיקון כל תקלה שצצה אשר נגרמה מחומר או עבודה לא תקינים, משך תקופת האחריות תלוי בגודל השיפוץ והתיקונים שבוצעו. בגדול נהוג לתת שנה אחריות (מה שנקרא "שנת בדק") ובשיפוצים גדולים מקובל שהלקוח משאיר בידיו סכום כסף (בשיפוץ כולל בדר"כ שניים – שלושה אחוז) מסך סכום השיפוץ וכעבור שנה נפגשים הלקוח והקבלן, עוברים על הדברים וממשיכים בהתאם.

  שם מלא (חובה)

  טלפון (חובה)

  ההודעה שלך

  יצירת קשר

  טלפון במשרד :
  073-7969-751
  אימייל :
  easybuilderil@gmail.com
  שעות פעילות :
  ימים א-ה 8:00-19:30
  יום ו -8:00-13:00
  סמרטפון? לחץ להתקשרות

  החלטתם לשפץ ? מה קבלן שיפוצים עושה ?

  בארץ יש לא מעט אנשים שרוצים לעשות שינוי בביתם: שיפוץ בית, שיפוץ חדר או עבודות צבע בלבד, אבל הם חוששים מהתהליך, ואינם יודעים כיצד לגשת אליו. לרוב המוחלט של האוכלוסייה חסר רקע של שיפוץ בתים, ואנשים רבים לא יוצרים קשר עם אנשי מקצוע – בעיקר מחוסר היכרות עם התחום, תפקידו של קבלן שיפוצים הוא לאתר את בעלי המקצוע השונים לשיפוץ, לרכז ולפקח עליהם בכל סוגי העבודות: שיפוץ חדר אמבטיה, מטבח, או כל חדר אחר, עבודות צבע, עיצוב בגבס, התקנת חלונות ועוד ועוד. אז איך תדעו לבחור את האדם הנכון, ובכלל, מה חשוב לדעת על קבלן שיפוצים?

  מתכננים שיפוץ דירה?

  מיטב העצות והטיפים לשיפוץ דירה חיובי

  שליכט צבעוני

  שליכט צבעוני

  ריצוף חוץ

  ריצוף חוץ

  שיפוץ אמבטיה

  שיפוץ אמבטיה

  עבודות גבס

  עבודות גבס

  קבלן שיפוצים – איך למצוא את האדם הנכון?

  קבלן שיפוצים אמור לטפל בבית שלכם מא' עד ת', והרבה פעמים זה יקרה כשאתם לא נמצאים בבית (אנשים רבים עוזבים את הדירה לתקופת השיפוץ), ולכן חשוב מאד לבחור קבלן שיפוצים שאתם יכולים לסמוך עליו במאה אחוז. איך אפשר לבדוק דבר כזה? – אם יש לו המלצות וניסיון, למשל, זה בהחלט יכול ישחק לטובתכם. כמו כן, כדאי מאד לחוש את הדינמיקה שלכם ושל הקבלן בזמן הפגישה הראשונה, ולבדוק האם הכימה ביניכם טובה. אם אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו, ושהוא "מגדיל ראש" במקומות הנכונים – לכו על זה. קריטריון חשוב נוסף בבחירת קבלן שיפוצים הוא התמחותו בתחומים הספציפיים שאותם אתם רוצים לבצע בביתכם.

  החלום קורם עור וגידים…

  לפני שאתם מתחילים לספר לכל העולם על "השיפוץ המטורף" שאתם הולכים לעשות בדירה, חשוב מאד לא לאבד את הראש ולעגן את כל מה שסוכם בכתב, עדיף כתב כמויות מסודר וזאת כדי למנוע אי הבנות ותסכולים מיותרים. וכמובן – גם מול קבלן שיפוצים צריך לנסח חוזה. על החוזה לכלול את כל הפרטים שאתם מעלים על דעתכם, וגם את מה שלא. בדקו אילו סעיפים צריכים להיות בחוזה מול קבלן שיפוצים. ניסוח וחתימה על חוזה יגבירו את האמון שלכם בקבלן, וגם את האמון שלו בכם. איך זה יכול להיות, אתם שואלים? –תמיד טוב יותר לעבוד אחרי שכל השאלות קיבלו מענה, וכל אי-ההבנות נפתרו. אז קדימה, מתחילים!

  התנהלות נכונה מול קבלן שיפוצים בזמן השיפוץ

  שלב העבודות הוא מרגש ומסקרן, ואנשים רבים לא עומדים בפיתוי וקופצים לבקר בדירה, כדי לראות שהכל מתנהל כמתוכנן. ביקור בבית שלכם הוא כמובן לא פסול, אבל שימו לב שאתם מתייעצים איתו לפני קבלת החלטה לשינוי, אחרי הכל, חשוב לזכור כי קבלן שיפוצים הוא בעל הידע והניסיון מבין כל האנשים הנוגעים בדבר והוא האדם שבחרתם לעבוד מולו. לכן, גם אם יש לכם הערות כלפיו – אמרו אותן, אך השתדלו לשתף אותו במחשבות, מעבר להיותו בעל תפקיד. ככל שתפגינו כלפי הקבלן יחס אדיב, כך תגבר המוטיבציה שלו להפוך את הבית שלכם למקום קסום ומקורי שלא תפסיקו להשוויץ בו. משתלם, נכון?

  קבלן שיפוצים אחד או כמה קבלני משנה?

  כאשר אתם עומדים בפני שיפוץ בית אתם עומדים גם בפני בחירה במתווה העבודה שלכם מול קבלן שיפוצים. ישנם שני מתווים עיקריים לעשות זאת : האחד הוא לשכור קבלן שיפוצים שלוקח על עצמו את כל פרויקט השיפוץ על כל חלקיו : עבודות גבס, עבודות אינסטלציה, עבודות עץ, עבודות אלומיניום וכו'. המתווה השני הוא לשכור מספר קבלנים שלכל אחד מהם תחום התמחות ספציפי : קבלן לעבודות אלומיניום, קבלן ריצוף, קבלן עבודות עץ וכן הלאה. היתרון של המתווה הראשון הוא שיש לכם פחות התעסקות יומיומית מול קבלני משנה וספקים. היתרון של המתווה השני הוא שאתם בוחרים בעצמכם כל בעל מקצוע שיכנס אליכם הביתה. אין תשובה מוחלטת באשר למתווה המתאים, ובסופו של דבר – הכל יקום וייפול על בחירה של קבלן שיפוצים אמין ואיכותי. הקפידו לבחור קבלן שיפוצים טוב, אמין ואיכותי שעובד מולכם בצורה מסודרת עם חוזה וכתב כמויות, בין אם הוא קבלן לתחום ספציפי ובין אם הוא קבלן שמעסיק תחתיו קבלני משנה או צוות עובדים מקצועי ומיומן שאמון על כל עבודות הבניה והשיפוץ בבית.

  זהירות – כאן בונים

  קשה להאמין איך מכמה חומרי גלם וערימה של מכשירים שונים ומשונים, צומחת לה דירה יפיפייה ושונה כל כך ממה שהיה קודם. ובאמת, זוהי בדיוק המומחיות של קבלן שיפוצים. הוא דואג לכך שכל העבודות יתבצעו על הצד הטוב ביותר, בזמן שנקבע, ובסנכרון מלא עם שאר העבודות המתבצעות בבית. עבודות גבס, שיפוץ מטבח, או כל חדר אחר, ריצוף, שבירה או בניה של קירות, התקנת חלונות, ואפילו עבודות שנחשבות לפשוטות יחסית כמו עבודות צבע – כל אלה מתבצעים תחת פיקוחו היסודי של קבלן שיפוצים ובאופן סימולטני. תהליך השיפוץ הוא מגניב, מרתק ומפתיע; אפשר ואף רצוי לבקש מהקבלן עדכוני מצב בשלבים השונים בשיפוץ הבית.

  רגע, אולי נוסיף עוד משהו?

  נזכרתם במשהו נוסף? חשבת על רעיון מטורף, אבל העבודה כבר בעיצומה ואתם מתלבטים מה לעשות – האם להטריח את הקבלן או לשכוח מהכל?… במקרה כזה – אל תתלבטו, הרימו אליו טלפון וספרו לו על הרעיון שלכם; חבל שתצטערו כשיהיה מאוחר מדי. אבל קחו כמובן בחשבון, שייתכן והעבודה במקום בו חשבתם לעשות שינוי כבר החלה, ואפשרויות התמרון של קבלן שיפוצים במקרה כזה הן לא רבות. מכל מקום, אל תשכחו שאף פעם לא מזיק לנסות. קבלן שיפוצים טוב יוכל לחשוב בשבילכם על רעיונות אחרים שיפצו על הרעיון שנגנז, או סתם לשלב אלמנטים נוספים שאיש לא חשב עליהם קודם – אל דאגה, הכל אחרי הסכמה שלכם, כמובן.

  מתקרבים לקו הסיום…

  אחרי חודשים של ציפייה מצדכם ועבודה מאומצת מצד בעלי המקצוע השונים, אפשר להריח כבר את הסוף. הימים או השבועות האחרונים של השיפוץ עשויים להיות לחוצים, גם בגלל ההתרגשות שלכם, ובעיקר בגלל שעל הקבלן ובעלי המקצוע לעמוד בלוח הזמנים שנקבע מראש. אלה הם אולי הימים המתוחים ביותר בשיפוץ, והעבודה מתנהלת מסביב לשעון ובמרץ רב. בימים לחוצים כאלה מומלץ מאד להגיע לבית – אם באפשרותכם לעשות זאת. קבלן שיפוצים זקוק לסביבת עבודה שקטה ורגועה ואין מרגיע מלקוח שמגיע, מפרגן ומעיר הערות, בסופו של דבר הציפייה תשתלם גם עבורכם. עוד רגע ואתם מגשימים את החלום…

  התנהלות מול קבלן שיפוצים גם בסיום העבודה

  זהו, ההמתנה הארוכה הגיעה אל קצה, ואפשר סופסוף לראות את התוצאות. קחו בחשבון שהחזרה לשגרה לא תתרחש בבת אחת, וייקח מעט זמן להתרגל לבית החדש. במקרה של חזרה למגורים בדירה אחרי היעדרות ממושכת, ההתאקלמות עשויה לארוך מעט יותר זמן. רגע הכניסה הוא הזמן המתאים לעבור באופן יסודי בכל פינות הבית, ולראות שאכן נעשתה עבודה טובה. שאלו את הקבלן על כל דבר שלא ברור לכם, ועברו גם על חוזה העבודה מולו. קבלן שיפוצים טוב יענה על כל השאלות.

  גלריית שיפוצים

  זו הזדמנות פז לראות כמה פרויקטים שביצענו בעבר..

  • שיפוץ כולל חדר אמבטיה
   שיפוץ כולל חדר אמבטיה
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • שיפוץ מקלחון
   שיפוץ מקלחון
  • חיפוי קיר בסלון בסגנון מודרני
   חיפוי קיר בסלון בסגנון מודרני
  • עיצוב חדר שינה בסגנון פרובנס
   עיצוב חדר שינה בסגנון פרובנס
  • חיפוי קירות
   חיפוי קירות
  • עבודות גבס
   עבודות גבס
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • בניה קלה
   בניה קלה
  • צביעה בשליכט צבעוני
   צביעה בשליכט צבעוני
  • בניית נישה
   בניית נישה
  • עבודות צבע
   עבודות צבע
  • שליכט אקרילי
   שליכט אקרילי
  • שליכט ציבעוני
   שליכט ציבעוני
  • אמבטיה במראה הייטק
   אמבטיה במראה הייטק
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • בניה קלה
   בניה קלה
  • שליכט אקרילי בקוטג'
   שליכט אקרילי בקוטג'
  • ריצוף חוץ
   ריצוף חוץ
  • שיפוץ חדר שירותים
   שיפוץ חדר שירותים
  • עיצוב סלון בסגנון מודרני
   עיצוב סלון בסגנון מודרני
  • עבודות גבס
   עבודות גבס
  • תקרה מעוצבת עם לדים
   תקרה מעוצבת עם לדים
  • שיפוץ יחידת דיור
   שיפוץ יחידת דיור