ספסלי רחוב

ספסל רחוב מעוצב מעץ
ספסל מתכת לרחוב

כל סוגי ספסלי הרחוב

אנחנו בתנועה, מנסים להבין את הדבר הבא, לאפשר לעוד חלק מפיסת עולמנו להרכיב את עצמו, לתוך השלם שאנחנו חושבים שאנחנו לא בדיוק מרגישים, או שמים לב אליו עדיין. ואנחנו, או חלקנו, במירוץ אקטיבי להספיק, כדי להיות מספיק. וכאשר אנחנו שם, תמיד תימצא מטרה חדשה, לאפשר ולהנכיח זאת מחדש, אין סוף עומקים למירוץ בדרך "להספקה". ועל פי כן, ספסל הרחוב מספק לנו הזדמנות, ואף – הזמנה, לשבת קמעה, ולראות מה עוד חדש איתנו. כי כשאנחנו יושבים, אנחנו במצב של היעדר תנועה. והאם יש מצב טוב מזה כדי להתבונן מה באמת קורה בפנים? מה שלומנו? מה המצב ומה החוויה הנוכחית שלנו? הרי שבמצב ישיבה, אנחנו פנויים. כי איננו עסוקים בפנייה. איננו נותנים למחשבות להדריך את הדרך, אלא מאפשרים לנו זמן איכות עם עצמנו. וזה, אוצר לאומי.

ספסל רחוב צר

מדוע ספסל ברחוב

כי ההמצאות הטובות ביותר, כמו גם כל דבר אחר – נולדים, מתהווים ונוצרים בזמן של שקט, שהוא כמו גם היעדר זמן, הוא פשוט איכות של מרחב. יש במרחב עומקים, שקט ודממה. וזה מרחב שאנחנו יכולים לפתח בתוך עצמנו, בעיקר כשאנחנו עוצרים לרגע לשבת, על ספסל רחוב כזה א ואחר, בין אם אנחנו מתכוונים לעצור כדי לטפח איכות פנימית של שלווה, או להניח את שקיות הסופר מרקט בצד למספר רגעים.

מקום שקט לשבת בו

אילו המצאות נוצרות בזמן השקט? היינו לאחרונה במסעדת סושי פופולרית, ושמנו לב כי האנשים שם נמצאים במצב עמידה, ותנועה. רק חלק מהם היו בישיבה. לגיטימי, מקום עמוס, אנשים בתנועה (על אף שבאותו הרגע צוות המסעדה היה בחסות מסוימת של חוסר מעש – לא היה כ"כ הרבה לעשות ולהשקיע בו, עקב תנועת אנשים דלילה יחסית). לכן זה סביר שאנשים ירגישו בנוח להיות בעמידה ובתנועה, במקום כזה.

ספסל רחוב מעוצב

וכשהסתכלנו על המטבח, ראינו בחור שכנראה הגיע מאחת מארצות אסיה, שכן כך תפשנו את המראה החיצוני שלו והחזות, כמאפיינת אדם שהגיע מהמקומות הללו. והוא היה… בשקט. היה לו שקט פנימי. האדם היחידי שיכולנו לשים לב אליו שיש בו מן הדממה. והוא זה שאחראי ליצירת הסושי במקום. הוא זה שבאמת יוצר את האומנות, המתנות, שכל אחד שם מקבל – המתנות שמאפשרות למסעדה כה לשגשג ולצמוח. לא בזכות התנועה, "ההספק", ההתרוצצות ורמת השירות הגבוהה שכל אחד שם בוודאי כבר מתורגל בה היטב. אלא השקט, הדממה, המנוחה הפנימית. כך, שאם רוצים, ספסל רחוב, יכול להיות כלי נהדר, לעצירה, אפילו לרגע, ולהיות בזה, גם בלי להבין במה מדובר וכיצד עושים זאת – אלא לדעת, שההבדל בין סושי נהדר לבינוני, הוא איכות הדממה שאדם יכול להיות בה, כאשר הוא יוצר. ואנחנו… יוצרים כל רגע.

מחשבות על ספסלי רחוב

איכות המחשבות שלנו, הרגשות והפעולות שלנו – מאפשרת לנו ליצור דברים חדשים בכל עת, גם אם לא היינו קוראים להם יצירה. אך אנחנו עדיין חווים אותם. המחשבות שלנו יכולות להיות נעימות, או שלא. המילים, כנ"ל, כל שכן המעשים. כל אלו הן יצירות מיידיות, שכאשר הן נוצרות בדממה – הן באיכות רבה כל כך הרבה יותר. על כן, השימוש בספסלי הרחוב, אף לרגע קט, יכול ללמד אנשים ליצור מרווחים בתוך הרעש והתנועה, עד שההיכרות עם הדממה הפנימית הופכת ליותר ויותר מעמיקה ואינטימית, עד שאין דבר שמעדיפים להיות בו, מאשר בתוך עצמם. כן, זה נכון – תנועה מימין לשמאל, כאשר יש שק מלא במצרכים – יכול להיות מאוד מאתגר ולרמז על זכריות וכוח רב, ומנוחה זה אולי לא הדבר הכי אטרקטיבי לעשות כשרוצים "להספיק" דברים. ואולי יש לנו מחשבה שזה נועד לאנשים בגי למתקדם בלבד (וזה נכון, אנשים בגילאים מתקדמים באמת נהנים לעצור ולנוח על גבי ספסלים, וזו חלק מהחכמה הגדולה שלהם, כי הם לומדים לפתח מלאי שקט רב בתוכם, שמאפשר להם ליצור יותר בנוכחות, כל דבר וכל רגע בעולמם).

מתכננים שיפוץ דירה?

מיטב העצות והטיפים לשיפוץ דירה חיובי

בטון מוחלק מחיר
בטון מוחלק
עבודות גבס
עבודות גבס
ביצוע שליכט
שליכט צבעוני
ריצוף חוץ בלבנים מעוצבות
ריצוף חוץ
כיכר ספסלים

גדלים של ספסלים

כך או כך, ישנם סוגים רבים של ספסלי רחוב שאנשים יכולים לפתח בהם, עליהם, נוכחות לדממה ולמה שישנו. ספסל הרחוב היחיד לדוגמה, זה שמיועד לאדם יחיד, לא בדיוק מאפשר אינטרקציות עם אנשים שבמקרה רוצים לחלוק ספסל, כל שכן אם אנחנו לא בדיוק מכירים אותם, לא סביר (ברוב המקרים) שהם יעצרו לשיח ארעי, אלא אם כן רצה הגורל. זהו ספסל רחוב שיכול להתאים מאוד לסוגי מנוחות שמעוניינים לעשות אותן במעין לבדות מסוימת, גם אם באופן זמני. הוא גם פחות מתאים לרגע בו רוצים גם להתיישב, וגם להניח מצרכים על פניו. על אף, שניתן להניח אותם על הקרקע, למי שבכל זאת מתעניין בפונקציית המנוחה, תוך סחיבת השקים.

ספסל הרחוב הזוגי, אגב, הוא שדרוג על כך, מן הסוג שמאפשר גם לשבת על פני הספסל, על החלק המיועד לישיבה, כמו גם להניח שקיות במקום שנותר. אפשר לשבת בו עם חברים, לאכול משהו נעים ולדבר על הא ועל דה, ולראות את הזמן עובר בנעימות. גם באינטראקציה מסוג זה יש בה מן הדממה, גם כאשר היא מדוברת. כי יש משהו נעים בלחלוק ספסל, או מרחב, שמיועד רק לשני אנשים – שכעת רק הם שניהם קיימים, ומשהו בתחימת המרחב מאוד יכול לעודד נוכחות, שגם בה יש מן הדממה ומן השקט, שכן זה המקום ממנו היא מגיעה, המקום בו אין מילים ומחשבות שוליות, אלא אמת ואהבה.

השארת פרטים

  שם (חובה)

  מספר טלפון (חובה)

  נושא

  חומרים מהם עושים ספסל רחוב

  נוסף על כל אלו, יש כמובן סוגי ספסלי רחוב נוספים, הן מבחינת כמות האנשים שמתאפשרת לשבת בהם (ועליהם), והן מבחינת סגנונות העיצוב, והחומרים. לדוגמה, ישנם ספסלי רחוב עשויים בטון. ספסל רחוב מבטון, יכול להצטיין ביכולתו לעמוד במבחן הזמן – בין אם מדובר בתנאי מזג אוויר, או יחס של מי שמתיישב בו, כלפיו. ספסל רחוב מבטון יכֶול בהחלט לקבל זאת בהבנה ובקבלה, כי למה לא? חייו טובים עד מאוד.

  ספסל רחוב רחב ללא משענת
  ספסלים משולבים

  נוסף על כך, אפשר לחדש בספסל רחוב מבטון בשילוב עץ, שמביא את החומר האהוב (אך פחות עמיד לבלאי הזמן ומה לא) בתצורה שמאפשרת עמידות, חוזק ושילוב מאוד מעניין בין התעשייתי לטבעי. יש בכך מן המראה והסגנון המושך, וסביר שמי שזה מעניין זאת יימצא בזאת שילוב מושך למידת טעמו. העץ, אגב, מתייבש יחסית טוב יותר לאחר גשמים, ושומר על טמפרטורה נעימה יחסית, בכל עונה. כלומר, העץ יכול לשמור, באופן יחסי, במידה מסוימת, על טמפרטורה קרירה בקיץ, ועל חמימה בחורף – כך שזה יכול להיות נעים להרגיש אותו משולב לתוך ספסל. בטון, ואבן, אגב, מתייבשים פחות טוב בגשם, אז השילוב הוא לכל הפחות מעניין גם בקטגוריה הזאת. וכן, דברים נוספים יכולים להירשם על נושא ספסלי הרחוב, וזה הכל לבינתיים. מעריכים את שקראת עד פה, ומקווים שקיבלת את אשר חיפשת.

  ספסל רחוב רחב מעץ אורן

  השארת פרטים

   שם (חובה)

   מספר טלפון (חובה)

   נושא