זוג ספסלי בטון ברחוב

ריהוט בטון לרחוב

ספסל בטון גרנוליט

ריהוט רחוב איכותי מבטון

ריהוט רחוב צריך למלא מספר פונקציות. כן, זה לא מספיק לזרוק רהיטי רחוב, פה ושם, כי זה פשוט לא תופס. לא מבחינת הקונספט עיצובי, הבטיחות הסביבתית, והנעימות המרחבית. 3 דברים שבאים בעדיפות כאשר אנחנו חושבים לרכוש, לתכנן ולהתקין ריהוט רחוב מבטון, וכל חומר אחר – במרחב ציבורי.

הסיבה לכך היא פשוטה. הרי, בדיוק כפי שאנחנו נמנעים מלעשות כך בביתנו, כן ייטב להימנע מלעשות זאת גם במרחב ציבורי.

 

ספסל בטון לבן

למה ריהוט מבטון?

ההיגיון מאחורי זה פשוט ונהיר.
מרחב ציבורי בנוי, נועד לבוא לשירות האנשים שעושים בו שימוש. אי לכך ובהתאם לזאת, נוחות האנשים, ושירותם – הוא בעדיפות עליונה. כך, שכאשר אנו מודעים לזה, אנו יכולים לעצב סביב לזה, לבנות את אשר מתבקש, בהתאמה לדרישות הסביבה. גם כאן, הפרט אינו חשוב יותר מסביבתו, דבר מה שאולי עומד בניגוד לתפישה מערבית של אינדיבידואליזציה. ועם זאת, אם היינו זורמים לפי קו מחשבה זה, והיינו מעדיפים פריט כזה או אחר של ריהוט רחוב מבטון וכל חומר אחר, במרחב הציבורי, פשוט כי "בא לנו עליו", בלי התחשבות בסביבתו, העדפתו, מטרתו ושימושיו – היינו יוצרים מפגעים סביבתיים, עקב כך שלא היינו ממקמים אותו במקום שמנעים ומועיל לסביבתו כלל וכלל.

הצבת ספסלי רחוב

בין אם זה כי הצבנו ספסל רחוב מבטון באמצע הכביש, או מערכות ישיבה חיצוניות אחרות מבטון צמוד מדי לברזיות הרחוב, כך שהן נרטבות, ולא נוח לשבת בהן כאשר יש ֶלידן תנועה רבה של אנשים שמבקשים לשתות.

לשתות זה חשוב, נעים ומרווה – ויש חשיבות לכך שברזיות הרחוב יהיו בקרבת ספסל רחוב מבטון או כל חומר אחר, הן מבחינת נוחות ונעימות, והן מבחינת אפקט הטריאנגולציה, שאפשר להרחיב עליו בפסקאות הבאות.

כך שבאופן מבדר, על אף שלא היינו (כנראה) מציבים ספסל רחוב באמצע הכביש, אנחנו בהחלט יכולים להעדיף ולהדר פריט ריהוט רחוב באופן אירוני, עד כדי כך שזה בא בחשבון על נוחות השימוש בו, הנעימות בשימוש שלו, וההתאמה לסביבה בה הוא נמצא.

ספסל בטון יחד

מיקום

באופן טבעי, כאשר אנחנו רוצים למקם פריט של ריהוט רחוב, יהיה זה ספסל רחוב מבטון, ברזיות רחוב, אדניות רחוב ומערכות ישיבה חיצוניות אחרות מבטון (או כל פריט אחר) – אנחנו רוצים לעשות זאת מתוך קשב והבנה של הצרכים האנושיים, של אלו שעושים שימוש בסביבה שאנחנו יוצרים עבורם. הסיבה לכך היא פשוטה – אם יצרנו סביבה שאנחנו רוצים שאנשים יעשו בה שימוש, יטיב לנו לדעת איזה מין שימוש הם עושים בה, ואם ישנה אפשרות להעצים את יכולתם לעשות בה שימוש שכזה, הן מבחינת נגישות, יעילות, פשטות והנאה.

מה שמאפשר לנו לעשות שימוש נהדר ונעים בסביבה, זה בין השאר כשאנחנו מרגישים כשהיא עוצבה עם נוחיותנו בראשה. אפשר לדמות את הדבר, לבית חדש שאנחנו נכנסים אליו.

ספסל בטון שיש

מתכננים שיפוץ דירה?

מיטב העצות והטיפים לשיפוץ דירה חיובי

יישום שליכט 2
שליכט צבעוני
בית מעוצב בבטון מוחלק
בטון מוחלק
ריצוף חוץ בלבנים מעוצבות
ריצוף חוץ
ספסל בטון מחיר

ריהוט בטון לבית

ישנם בתים שאנחנו לומדים להכיר, ולגלות שהם מתאימים ונוחים לנו, מסיבה פשוטה – שצרכינו נענים. אנחנו מקבלים מענה למה שמתבקש. הן מבחינת הריהוט וסידורו, מבנה הבית והקומפוזיציה שלו, ושאר רבדים חומריים, רגשיים, אנרגטיים ואחרים שמקבלים מענה בנכס כזה עבורנו, כאן על האדמה.

ספסל בטון לרחוב

בתים שכאלה, יכולים להיות מתוכננים עם העדפותינו בראשית שכלו (ואינטואיציות) המהנדס והקבלן שמרכיבים אותם עבורנו. ובמקרה כזה, אנחנו באמת נהנים מסביבה שהותאמה באמת ובתמים – עבורנו.
כך שהסביבה נעימה לנו, ונעים לנו בה – ואנחנו רוצים להמשיך להיות בה, ואנחנו לא רואים סיבה להחליף אותה למקום אחר, או לבקש לשנות דבר מה שנמצא בקיים. יש תחושת סיפוק, הנאה ופשטות בשהייה והקשבה למרחב, ובמרחב.

בתים דומים, עם אפקט דומה, יכולים להיות גם נכסים שלא אנחנו תכננו, ולא אנחנו בנינו, ולא סביר שמישהו חשב עלינו באופן ספציפי, ברמת מודעתו, כאשר בנה אותם עבורנו. ועדיין, הם מרגישים כמו בית. שצרכינו נענים בהחלט, בנועם ובפשטות.

השארת פרטים

  שם (חובה)

  מספר טלפון (חובה)

  נושא

  התאמת ריהוט לרחוב


  על ריהוט רחוב (מבטון או כל חומר אחר), להתאים לסביבה, ולהחמיא לה, תוך שהוא משרת את הסביבה, וכל צרכיה, כך שמה שנשאר, זה בעיקר אנשים שמחים, מסופקים ונינוחים – בסביבה או במרחב שאנחנו יצרנו עבורם, מתוך כוונת לב פתוח, להיטיב עימם ולתת להם את כל שהם צריכים כדי ליהנות מהמרחב הציבורי בו הם נמצאים.

  ספסל בטון גרניט

  אנחנו יכולים לתת כל כך הרבה לאנשים שנמצאים במרחב הציבורי שלנו, מעבר לנוחות. אנחנו יכולים לספק אינטרקציות חברתיות, כמתווך תופעה שנקראת "טריאנגולציה".

  כלומר, היכולת להציב רהיטי רחוב במרחב, בצורה כזאת שתפגיש "במקרה" בין אנשים (שכנראה בכל מקרה "נועדו" להיפגש) ולאפשר אינטראקציות חברתיות "מקריות".

  הדבר יכול מאוד להנעים את זמנם של דרי ועוברי המרחב הציבורי, ולייצר ערך מוסף שערכו לא יסולא בפז, עבור מי שנהנה מהסביבה שכה השקענו בריהוט, תכנון והתקנתה כראוי לתקני בטיחות, אופטימיזציה, וקונספט עיצובי שמגיע מן הלב הפתוח.

  אין לכך מחיר, לנתינה מן הסוג הזה, על אף שלאדניות רחוב יש מחיר, והוא נוטה מדגם לדגם.
  נתינה כזאת תמיד לא מוגבלת לערך מספרי, ואינה ניתנת למדידה.
  היא באה מאלוהים, ועל כן אינה חלק מתגיות המחיר שאפשר לצרף למחירן של אדניות הרחוב.

   

  השארת פרטים

   שם (חובה)

   מספר טלפון (חובה)

   נושא