ריצוף חוץ

השוק מוצף במאות אפשרויות לריצוף חוץ, מרצפות, שיש, גרניט, פולימר, עץ או דמוי עץ, מבולבלים ? אז איך נערכים לקראת ריצוף חוץ ? כיצד נדע שמתבצעת עבודת ריצוף איכותית ? וכמה עולה לעשות עבודת ריצוף ?

מרצפות קרמיקה
מרצות דמוי עץ אורן
מרצפות דמוי מגרש חמר
ריצוף חוץ מעוצב

חושבים על ריצוף חוץ מודרני או כפרי?

אנשים שמעוניינים לבצע עבודות שיפוץ בגינה, בבריכה או במרפסת, עומדים בפני מגוון אפשרויות, אבל הם לא בהכרח מודעים לכך. ריצוף חוץ הוא החלק הקריטי בעבודות שיפוץ וגינון, מפני שזהו המתחם עליו מושתתת עבודת הגינון (כשמדובר בגינה), ובו ייעשה גם השימוש הרב ביותר לאחר מכן. לכן, כשאתם מתעניינים בעבודות ריצוף חוץ, וגם אם לא תבחרו להניח ריצוף חוץ בכל חלקי המתחם, אם הוא לא ייעשה נכון הדבר יהיה מורגש ולא יפה. לכל מתחם יש ריצוף חוץ שמתאים לו, והסגנונות מגוונים. היכרות עם החומרים ועם סגנונות העבודה השונים חשובה להצלחתו של התהליך, ויש כמה דגשים שחשוב לזכור לפני שניגשים לעשות ריצוף חוץ.

 

סוגים שונים של ריצוף חוץ

ריצוף חוץ עשוי לרוב מאבן, והוא מתחלק לשני סוגים מרכזיים: חיפוי מלא של המתחם, וחיפוי חלקי. יש מקומות שמתאימים למשטח אחיד וחַלק של אבנים – בדרך כלל במקומות רשמיים, ויש מקומות שמתאים יותר להניח בהם ריצוף חוץ של אבנים בודדות ורחוקות זו מזו – למשל בגינות. בגינון פרטי הדבר יכול גם לחסוך בעלויות, מכיוון שחיפוי חלקי דורש שימוש בפחות חומרי גלם מאשר בחיפוי מלא. בין כך ובין כך, תוכלו לבחור בין ריצוף חוץ שנראה "פראי" ולא מסותת, או ריצוף חוץ ישר שמעוצב בקווים נקיים. כמו כן, סוגי האבנים יכולות להשתנות מאד זו מזו, ואיתן גם צבע האבן: לבן, אדום, אפור, שמנת ועוד.

השארת פרטים

  שם (חובה)

  מספר טלפון (חובה)

  נושא

  ריצוף באבן טבעית

  ריצוף באבן טבעית

  ישנו מבחר עצום לחיפויי אבן אך פעולת ההכנה זהה לרובן, נדרשת יציקה איכותית של לפחות 10 ס"מ אשר מיושם על מצע חצץ מהודק, יש לחשב שיפועים ורצוי לחלק את השטח עם ניתוקים המונעים היסדקות. אין צורך להחליק את הבטון אך חשוב לוודא שנפרש ניילון ויש כמות נכונה של ברזל לחיזוק הבטון. אחרי שלב זה יש להדביק את האבנים בעזרת טיט או מלט לבן, פעולה דומה נדרש גם לאבן צפחה או לשיש…

   

  פורצלן או קרמיקה

  פורצלן או קרמיקה

  את אריחי הקרמיקה קל לנקות והם אידאלים לתנאי חוץ עקב החוסן שלהם להתחממות למרות היותם עמידים לרוב חומרי הניקוי (הלא חומציים) שכבת ההגנה שלהם נשחקת לאורך השנים, הפורצלן והגרניט פורצלן עמידים מעט מהקרמיקה והכל מתחיל בריכוז קוורץ גבוה, הם אינם סופגים מים והתקנתם בריצוף חוץ דורשת חומרי הדבקה טובים על יציקת בטון, פוגה לרובה וחישוב שיפועים קפדני.

   

  לבנים משתלבות

  לבנים משתלבות

  האבנים המשתלבות הם מהנפוצות במגזר המוסדי, ניתן לראות שאדריכלי נוף משתמשים במוצר זה ברוב העיריות והסיבה בין היתר היא המחיר הזול, אבן משתלבן אינה דורשת יציקת בטון בדומה לרוב הריצופים וניתן ליישם אותה על מצע חול מהודק, כיום יש מגוון גדול של אבנים משתלבות במחירים שפויים ועיצובים מודרניים, החיסרון בולט בתחזוקה, קשה לשטוף אותן והן סופגות נוזלים ונוטות לשקוע.

   

  בטון מוחלק ובומנייט

  בטון מוחלק ובומנייט

  בטון מוחלק ובומנייט מתאימים מאוד לשבילים, מרפסות וחניות. המראה חלק או מוטבע כמו מרצפות בשילוב של מגוון רחב של צבעים, הריצוף חזק ועמיד אך חשוב לקחת בחשבון שהבטון למיניו השונים הוא חומר סופג (בעיקר הבומנייט והבטון המוטבע). המחיר שלו אינו יקר הרי שגם ככה נדרש לעשות תשתית בטון לריצוף רגיל או חיפוי באבן כך שההחלקה עצמה אינה יקרה אך יש לבצע איטום סילר לפי דרישות החומר.

   

  דקים מעץ

  דקים מעץ

  תחום הדקים מתחלק לשלושה סוגים: דקים מעץ חצי קשה, דקים קשים ודקים סינטטים כאשר מחיר החצי קשים (אורן וקרוליינה) ניתן למצוא בחצי מחיר מהקשים (איפאה, קומרו, אירוקו ועוד..) המחירים מתחילים בסביבות ה 320 ש"ח למ"ר ולא כולם מתאימים לשמש מלאה כך שנדרש להתאים את סוג העץ לגינה. אין צורך להכין יציקת הכנה אך יש לקחת בחשבון את התחזוקה השוטפת.

   

  אבן צפחה ושיש

  אבן צפחה ושיש

  אבן צפחה מעניקה את החמימות האידאלית, היא אבן אשר נחצבת ממעמקי האדמה ובדר"כ הגוונים שלה משתנים מאבן לאבן ובעלי טקסטורה של פסים עדינים, ישנם אבני צפחה במגוון רחב של גוונים והיא אידאלית לחיפוי חוץ אך גם לחיפוי קירות פנים וחוץ. המרקם האטום שלה מעניק לה הגנה מספיגה אך המחירים שלה עומדים ברף העליון של אריחי הקרמיקה והתוצאה הסופית מרשימה ביופייה.

   

  איך לתכנן תשתית נכונה לפני ריצוף החוץ?

  מרבית התקלות בעבודות ריצוף חוץ מגיעות לאחר מספר שנים בודדות משלב השיפוץ, בניגוד לריצוף פנים אשר תחום בין קירות, ריצוף החוץ הוא קריטי ותקלות רבות נוצרות עקב פעולות תשתית פגומה ועבודה רשלנית, אז על מה להקפיד ? הכל תלוי באיזה ריצוף אתם מתכננים אך העקרונות הבסיסיים ומגוון המוצרים כאן לפניכם.

  מה חשוב לזכור כשמבצעים עבודות ריצוף חוץ?

  לפני שניגשים לעבודות ריצוף חוץ, מומלץ מאד להתחשב בכמה קריטריונים מרכזיים:

   

  אחרי שתערכו סקר שוק קצר ותחליטו פחות או יותר מה יהיה השינוי שתעשו במתחם, קבעו לעצמכם טווח מחירים סביר, לפיו תוכלו לקבל או לא לקבל את הצעות המחיר השונות לעבודות ריצוף חוץ.

  עבדו עם אנשי מקצוע הבקיאים בסוגי החומרים – כדי לחסוך בעלויות, וכדי להיערך בצורה האופטימלית לתנאי האקלים השוררים באזור מגוריכם. ישראל היא אמנם מקום קטן, אבל יש בה סוגי אקלים שונים מאד מאזור לאזור, וחשוב להתחשב בכך כשניגשים לבנות ריצוף חוץ.

  שימו לב שהריצוף לא פוגע בתשתיות – לשם כך היעזרו באנשי המקצוע המטפלים בבנין, ואל תסמכו רק על טביעת העין שלכם: אינסטלטור, חשמלאי והגנן המטפל במערכת ההשקיה, במידה ויש כזו.

  השארת פרטים

   שם (חובה)

   מספר טלפון (חובה)

   נושא

   ריצוף אבנים חיצוני מעוצב

   התאמת ריצוף חוץ לייעודים שונים

   ריצוף חוץ או חיפוי קירות חוץ צריך לתת מענה לייעודים השונים והמגוונים של החצר שלכם, בהתאם לאורח החיים שלכם ושל המשפחה שלכם! הוא מהווה חלק מתכנון החצר והגינה וכשבוחרים אותו צריך לקחת בחשבון אילו פעילויות אתם נוהגים לערוך בגינה : האם יש לכם ילדים קטנים אשר משחקים בגינה? האם יש בגינה אזורים מחופים בדשא או אדמה? האם אתם מארחים הרבה? כל אלו ישפיע על בחירתם בסוגי ריצוף חוץ שונים. ריצוף שמיועד לאזור משחק של ילדים צריך להיות כזה שילדים שמועדים ונופלים עליו לא יפגעו. ריצוף שמיועד לאזורי אירוח צריך להיות כזה שניתן לניקוי בקלות. ריצוף שמפריד בין אזורים מחופים בחיפוי טבעי שנדבק לנעליים לבין הכניסה לבית צריך לתת מענה גם למעבר נקי ונעים שלא יכניס לכלוך הביתה. נשמח לשבת עמכם ולהבין מהם בדיוק הצרכים שלכם כדי שנוכל לעזור לכם לבחור ריצוף חוץ מתאים. מזמינים אתכם לצפות בחיפוי שליכט צבעוני – לאנשים שרוצים עוד…

   מהם היתרונות של ריצוף חוץ על פני משטחים אחרים?

   היתרון המשמעותי ביותר של ריצוף חוץ עם אריחים על פני דקים, דשא ומשטחים אחרים הוא שריצוף חוץ דורש מינימום של תחזוקה, אם בכלל. ברבות השנים, כל חומר מתכלה והבלאי שלו נראה יותר ויותר לעין. בזכות טכניקות חדשניות וחומרים טבעיים או סינתטיים, ריצוף חוץ יכול להיראות כמו חדש גם לאחר שנים רבות. כמו כן, מלבד אבנים וחומרים דמויי אבן אפשר לרצף במגוון רחב של חומרים, והדבר מאפשר לכם לבחור את מה שאתם הכי אוהבים. יתרון נוסף שיש למגוון החומרים הוא שאפשר להתחשב בשיקולים כלכליים וכך לחסוך גם בעלויות. בסופו של תהליך, ריצוף חוץ שמשתלב באופן הרמוני עם הסביבה רק מייפה אותה ומנגיש את הטבע לאנשים שנהנים ממנו. עוד על בניה קלה..

   השארת פרטים

    שם (חובה)

    מספר טלפון (חובה)

    נושא