ריצוף לבית

מהן האפשרויות לריצוף הבית? ואילו סוגי ריצוף יש?

ריצוף חוץ

אחד האלמנטים העיצוביים של הבית הוא הרצפה. לכן, הרבה בעלי בתים מחליטים על מהלך של החלפת הריצוף בזמן השיפוצים. ישנם סוגים שונים של מרצפות לבית, מחומרים שונים ובגדלים שונים. אם אתם לא יודעים באיזה סוג ריצוף לבחור, המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר בדברים.

תחושה יוקרתית או מראה כפרי – מהי תרומתו למראה של ריצוף הבית?

על אף מיקומו של הריצוף בבית, יש לו חשיבות גדולה. הריצוף יכול להעניק לבית שלכם מראה רענן וייחודי מבחוץ וגם מבפנים אם בוחרים בחומר גלם המתאים לעיצוב עם חיפוי קירות פנים. ולהתכתב עם סגנון העיצוב בבית. כך למשל אם עיצבתם את הבית בסגנון כפרי, ריצוף אבן טבעית או פרקט ישלימו את המראה באופן משמעותי. לעומת זאת, אם בחרתם בעיצוב יותר תעשייתי, בטון מוחלק ישתלב היטב עם החזון העיצובי. רגע לפני שאתם בוחרים, כדאי שתשימו לב לעובדה שישנם חומרים שדורשים יותר תחזוקה מאחרים, פרט חשוב שעשוי להשפיע על ההחלטה.

איך תבחרו ריצוף לבית שמתאים לכם?

אם בעבר בזמן שיפוץ הבית לא עמדו בפניכם אפשרויות רבות בבחירת ריצוף לביתכם, היום ההיצע בשוק גדול וניתן להשיג סוגים שונים של מרצפות, בכל הגדלים ומחומרים מפתיעים – ישנם אריחים שמיוצרים באופן טבעי וישנם כאלו שמיוצרים על ידי טכנולוגיות חדישות. לפעמים הבחירה נעשית קשה כשיש יותר מדי אפשרויות, אבל ההיצע הנרחב בתחום ריצוף הבית, מאפשר לכם להתאים את סגנון הריצוף לעיצוב הבית שלכם. בנוסף, לכל אריח יתרונות וחסרונות ואתם יכולים לבחור את האריח שמתאים לבית שלכם בצורה הכי טובה, ומכל הבחינות. אם אתם מתלבטים לא יודעים, תמיד תוכלו להיעזר בחברת שיפוצים מקצועית.

מהם סוגי האריחים שקיימים?

 • מרצפות קרמיקה – הסוג הנפוץ והפשוט ביותר של ריצוף הבית. הקרמיקה אינה חומר טבעי, אלא חומר תעשייתי ואפשר להשיג אותה בשלל דגמים ודוגמאות ואריחים מצוירים. היתרון שלה הוא מחירה הזול.
 • גרניט פורצלן – לעומת קרמיקה, גרניט פורצלן יותר עמידה בפני נזקים שונים והצבע שלה אינו מבריק אלא מט.
 • פרקט – ישנם שני סוגי פרקט עיקריים, האחד עץ טבעי והשני למינציה. ההבדל ביניהם טמון באיכות וגם במחיר. יתרונה של רצפת פרקט הוא המראה החם והטבעי וחסרונה בכך שהיא פחות עמידה בפני נזקים שונים.
 • ריצוף שיש – השיש מעניק לבית מראה יוקרתי והוא נפוץ בתחום ריצוף הבית כבר שנים רבות. חשוב לציין, כי שיש טבעי אינו עמיד לחומרים כימיקליים, כמו סוגי אריחים משיש אחרים, וחסרונו – שנשארים עליו כתמים.
 • ריצוף אבן טבעית – אבן טבעית מתאימה גם לריצוף פנימי וגם לריצוף חיצוני. ישנם סוגים שונים של אבנים טבעיות משתלבות וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיקר באיכות שלהן כמו גם במחיר.
 • בטון מוחלק – יציקת בטון רגילה אשר מוחלקת על ידי מכשיר שנקרא הליקופטר. לבטון המוחלק אפשר להוסיף גווני צבע ולתת לו טוויסט עיצובי מרשים.
 • פסיפס– מגוון צבעים ומרקמים עשירים להעשרת כל חדר
 • ריצוף לבית
  ריצוף לבית
 • ריצוף לבית
  ריצוף לבית
 • ריצוף חדר אמבטיה
  ריצוף חדר אמבטיה
 • ריצוף חוץ
  ריצוף חוץ
 • ריצוף חוץ
  ריצוף חוץ
 • ריצוף חוץ מלבנים משתלבות
  ריצוף חוץ מלבנים משתלבות

מה יותר חשוב בריצוף לבית – המראה הכללי או תחזוקה פשוטה?

לפני שאתם בוחרים ריצוף לבית, שיקול נוסף שעליכם לקחת בחשבון הוא התחזוקה. ריצוף הבית דורש ניקיון ותחזוקה מתמדת בהשוואה לריצוף חיצוני. לכן כדאי לבחור בחומרים אותם קל לנקות וקל לתחזק. למשל גרניט פורצלן יותר קלה לתחזוקה מרצפת פרקט לצורך העניין, ורצפת שיש אומנם נראית יוקרתית אך היא פחות עמידה. המחירים של ריצוף הבית שונים מחומר לחומר, לרוב התשלום מבוצע על פי מטר מרובע. כך למשל המחירים של קרמיקה יתחילו ב – 20 ₪ עבור מ"ר בעוד שמחיר פרקט יתחיל ב – 100 ₪.

כשזה מגיע לריצוף זה לא רק העיצוב או המחיר, לכן מומלץ להתייעץ עם קבלן השיפוצים שלכם ולבחון היטב את היתרונות והחסרונות של כל ריצוף, הידע והניסיון שלו באים לטובתכם גם במקרה הזה.