שיפוץ אמבטיה

איך לבצע שיפוץ אמבטיה נכון ?

האמבטיה אומנם קטנה ולכאורה זה נראה כשיפוץ קטן אך בפועל נדרש תיאום בין הפירוק, איטום, אינסטלציה, חשמל, ריצוף, סניטציה ועוד… קראו כיצד עושים זאת נכון ומה מחיר שיפוץ אמבטיה סטנדרטי.

מילה לפני הכל על עיצוב אמבטיה!

יש לכם מעצב? מעולה! אך רבים מלקוחותינו אינם נעזרים במעצב לשיפוץ האמבטיה אלא שואבים רעיונות דרך האינטרנט ומגבשים תוכנית לשיפוץ, קראו לנו ונעזור לכם לתכנן את חדר המקלחת באופן נכון וחסכוני.

תכנון שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה הוא אחד התחומים הרגישים ביותר בענף השיפוצים, מכיוון שמדובר במים זורמים. עבודה לא נכונה מול מתקני מים, עשויה לגרום לבעיות איטום חמורות שידרשו בעתיד החלפת צנרת או איטום מחדש של החדר, ובמקרים אחרים – איטום מחדש של חדרים ואף דלתות פנים מעוצבות אחרות. אך מעבר לעבודות תשתית, החלפת צנרת וכו', חשוב שהחדר גם ייראה יפה בסופו של דבר, הרי אחרי הכל, תהליך שיפוץ אמבטיה אמור להיראות טוב, ותושבי הבית צריכים גם ליהנות מהשינוי. אז מה הם שלבי השיפוץ, ואיך גורמים לתהליך שיפוץ אמבטיה להיות יעיל, חסכוני ויפה?

  שם מלא (חובה)

  טלפון (חובה)

  ההודעה שלך

  יצירת קשר

  טלפון במשרד :
  073-7969-751
  אימייל :
  easybuilderil@gmail.com
  שעות פעילות :
  ימים א-ה 8:00-19:30
  יום ו -8:00-13:00
  סמרטפון? לחץ להתקשרות

  השלבים השונים בתהליך השיפוץ וטיפים חשובים

  • פירוק והריסה
  • פינוי חול ישן
  • תשתית אינסטלציה חדשה
  • העברת צינורות לנקודות חשמל
  • איטום חדש
  • ריצוף וחיפוי קירות
  • התקנת כלים סניטריים
  • צביעת קירות
  • התקנת ארונות

  פירוק והריסה

  כאשר מתחילים לשפץ אמבטיה כבר ביום הראשון יש להתכונן לכאוס גדול… תוך שעתיים החדר כבר לא יהיה כפי שאתם מכירים, יש לקלף את כל הקירות ובתהליך זה בדר"כ יורד גם הטיח, יש לפרק את כל הבלטות כולל הפנלים, לשבור את האמבטיה הישנה, להוציא את הכיור, לפרק ארונות ולנקות את כל החול הישן.

  תשתית אינסטלציה חדשה

  לאחר שהוחלט היכן ימוקמו הכיור, האמבטיה והשירותים יש להחליף את הצינורות הישנים בחדשים… לצורך זה יש שתי שיטות עיקריות: צנרת PEX או צנרת SP וההבדל ביניהם הוא ברמת האיכות, על פניו צנרת pex פחות עמידה אך משתמשים בה ברוב הבתים והיא הרבה יותר זולה, היא עמידה עד לטמפרטורות של 95 מעלות ובעלת עמידות בשחיקה, קורוזיה פנימית והצטברות אבנית. בכל מקרה יש להתקינה בתוך צינור פלסטי נוסף המאפשר שליפת הצינור בקלות והחלפתו במידת הצורך.

  בצנרת sp יש שלוש שכבות בידוד והגנה כאשr האמצעית היא אלומיניום וכך צנרת זו מקבלת ייתרון על פני הפקס אך שתיהן עמידות עד טמפ' של 95 מעלות, היתרות של ה sp טמון בחוזק הצינור ואמינות המחברים. ניתן לקבל פרטים נוספים והוראות התקנה מפורטות אך יותר פשוט לבחור קבלן שיפוצים מנוסה…

  העברת צינורות לנקודות חשמל

  לא בכל שיפוץ חדר מקלחת מתבצעים שינויים בתשתית החשמל אך במידה ויש כאלו יש לעגן אותה לקרקע עם בטון בתוך צינור מוביל תקני ולחלק את העומסים באופן נכון. מרבית הקולגות שלנו אינם מחזיקים חשמלאי מוסמך ובפועל מי שמבצע את השלב הזה הוא השיפוצניק, לדעתנו בחשמל אין להקל ראש ואנו מחזיקים בחשמלאי מוסמך אשר מבצע את הפעולות האלו.

  איטום חדש

  שלב האיטום מתייחס רק לקירות ולרצפה עצמה ויש ליישם אותו כאשר שלב הפינוי הסתיים לחלוטין ואין חול על הרצפה, כל שלבי האינסטלציה והחשמל הסתיימו כבדי למנוע פגיעה באיטום החדש. ברוב המקרים לאיטום הקירות אנו ניישם מעיין טיח אוטם (הרבצה צמנטית 720 או דומה) ועל הרצפה אנו ניישם פריימר ונאטום עם חומר הדומה למדה מתפלסת (איטומט פלוס 502 או דומה) רק לאחר וכל הרצפה יבשה ונקייה מאבק, לפני שלב האיטם יש לבצע רולקות בחיבור הרצפות והקירות ואת האיטם לבצע בשתי שכבות לפי הוראות היצרן. חשוב לוודא שאין נזילות באיטום ולבצע ניסיון של הצפת הרצפה והמתנה לתוצאות. ולאחר שאנו בטוחים שהכל טוב יש לפזר חול.

  ריצוף וחיפוי קירות

  שלב זה הוא הראשון המשלב פן עיצובי, לפני תחילת שלב החיפוי קירות יש לוודא שמיושם טיח במקומות אשר הפירוק עשה נזק גדול, לאחרונה ישנה מגמה בשימוש באריחים מאורכים וצרים (40-80) ויש לוודא כי ההתקנה שלהם מתבצעת באופן סימטרי משני צדדי הקיר, השימוש בפוגות מתאימות הכרחי הן לקירות והן לרצפה ויש לקחת גם אותם בחישוב המרווחים, את הרובה יש ליישם בדייקנות, בהתקנת אריחי פסיפס אנו ניישם רובה אקרילית אך באריחים ניתן לבחור בין האקרילית לרובה אפוקסית, העבודה עם הרובה האפוקסית מצריכה סבלנות רבה וידע נוסף ולכן מחירה יקר יותר. את פינות הקירות ניתן לחתוך ב 45 מעלות אך בדר"כ זה מתבצע רק כאשר תקציב השיפוץ גבוה באופן יחסי. יש לתכנן שיפועים מתאימים במידה ויש תוכנית למקלחון חייבים לתכנן שהשיפוע שלו לא יעבור את קו המקלחון, לדוגמה – במידה ומתוכנן מקלחון 90 על 90 אז סוף קו השיפוע לא יעלה על 85 ס"מ אחרת פנים המקלחון יהיה בשיפוע ולא תתבצע התקנה תקנית…

  התקנת כלים סניטריים

  ברוב המקרים הלקוח בוחר את הכלים, יש תקן התקנה (למי שזה מעניין אותו…) המתייחס לגבהים ומרווחי גישה למשתמש וניתן למצוא אותו גם באינטרנט. במידה ותקנו מוצר מפירמה מוכרת אין ספק שיהיה להם תקן מוצר, כיום המדינה מחייבת יבואנים באישור תקן רשמי רק לגבי אסלות ומיכלי הדחה כל השאר מחייב תקן לא רשמי (ללא התאמת המוצר לדרישות מכון התקנים). מי שלא התעניין בתחום זה לאחרונה יכול למצוא אסלות עם מנגנון נפילה רכה של המושב וכמו כן כפתור ניתוק מהיר לשטיפה קלה וטובה, יש אסלות תלויות, קצרות ורגילות באורכים של 48 במקום הסטנדרט שהוא 55 ס"מ וגם בכיורים ואמבטיות השמים הם הגבול, רק צריך להחליט לפני תחילת העבודה בכדי לתכנן התקנה נכונה. במידה ולא רוצים להיכנס למעמסה כלכלית ניתן לצפות את האמבטיה בחדשה, זה יקטין את העלות וגם את האמבטיה…

  צביעת קירות

  לחות גבוהה ותנאי איוורור נמוכים עלולים לגרום לעובש ופטריות, תחילה יש לקלף את צבע רופף או במקרים קשים להסיר לחלוטין את הצבע הקיים, להסיר חלקיקי אבק ע"י שטיפה בסבון ומים, החלקת הקירות ומילוי הסדקים עם שפכטל ייעודי (אלט פרו מבית טמבור או דומה), ליישם שכבת בונדרול העוזר להיקשרות הצבע לקירות. לשכבה החיצונית חייבים לבחור צבע מונע עובש לחדרים רטובים וליישם לפחות שתי שכבות טובות.


  עם איזה חומרים משפצים ?

  בריקים לשיפוץ אמבטיה

  בריקים

  קירות בריקים מקנים אווירת רוגע ונינוחות, ניתן להשתמש בחדשים או לאחר פירוק.

  שליכט צבעוני

  שליכט

  שליכט צבעוני יקנה תחושת עומק ויגן על הקיר מרטיבות וטחב.

  זכוכית לאמבטיה

  זכוכית

  קירות זכוכית משתלבים נפלא באמבטיה, במקומות שמנקים גם את הקירות…

  עבודות צבע

  צבע

  עבודות צבע בחדרי מקלחות חייבות להיות מנימליסטיות אך נכונות ומדוייקות.

  בטון מוחלק

  בטון מוחלק

  אפשרי גם בחדר האמבטיה? בהחלט, לאטום בסילר ייעודי וניתן לבצע…

  ריצוף לאמבטיה

  ריצוף

  ניתן לרצף ולחפות באריחים סטנדרטים וניתן גם קצת להתפרע.

  כמה זמן אורך שיפוץ אמבטיה?

  אחרי כל ההסברים המסובכים, תתפלאו לגלות שתהליך שיפוץ אמבטיה אורך מספר ימים – הכל תלוי כמובן בהיקף העבודה. בקווים כלליים, התהליך נע בין שלושה ימים לשבועיים, כאשר ברוב המוחלט של המקרים התהליך מסתיים תוך שבוע וחצי. איך זה ייתכן? שיפוץ אמבטיה אמנם דורש הרבה ידע ודיוק, אבל אל תשכחו שהחדר אינו גדול, ואין משטחים רחבי ידיים לעבוד איתם. כמו כן, ברגע שהעבודות הרציניות יותר מסתיימות (החלפת צנרת, איטום), השלבים הבאים מתבצעים מהר מאד: אריחי הקרמיקה, רובה וגם עבודות הצבע לא אורכות זמן רב, מכיוון שהקירות אינם גדולים כל כך.

  איזה דגשים הכי חשובים בשיפוץ אמבטיה?

  איטום נכון
  95%
  עיצוב
  60%
  אינסטלציה נכונה
  80%
  קבלן שיפוצים איכותי
  90%
  סנטריה נכונה
  50%
  תכנון השיפוץ
  100%

  שיפוץ אמבטיה בעלויות נמוכות

  שיפוץ אמבטיה הוא תחום בו ניתן להגיע לעלויות גבוהות מאד. עם זאת, ישנם כמה אמצעים קלים להוזלת עלויות של שיפוץ אמבטיה. הנה כמה רעיונות מניסיוננו :

  חיפוי חלקי של קירות חדר האמבטיה :

  אריחי חיפוי קירות תופסים חלק ניכר מתקציב שיפוץ אמבטיה, וניתן לצמצם חלק זה על ידי חיפוי חלקי של הקירות. אפשרות אחת היא חיפוי מחציתו התחתונה של הקיר, וצביעת מחציתו העליונה בצבעים מתאימים לחדרים רטובים. אפשרות שניה היא לחפות רק את האזורים אשר באים במגע עם מים – אזור האמבטיה או המקלחון, ואזור הכיור. כך תוכלו גם לבחור אריחים מעניינים בעלי דוגמאות מיוחדות, כאלו שהם דומיננטיים מדי לחיפוי קיר שלם, אך כשהם מחפים חלקים קטנים מהקירות הם יוצרים אפקט ייחודי ומקורי.

  העדיפו מקלחון על פני אמבטיה :

  שיפוץ אמבטיה הוא הזדמנות לבחון מחדש את הצרכים המשפחתיים שלכם. הילדים גדלו? סביר להניח שכבר אין לכם צורך באמבטיה, ודווקא מקלחון יכול לשרת אתכם טוב יותר, וגם לחסוך לכם כסף. לא מוכנים לוותר על אמבטיה? כדאי לשקול הלבשת אמבטיה על גבי התשתית הקיימת במקום לפרק את הישנה ואיתה גם את האריחים והברזים. זהו חסכון לא רק בכסף אלא גם בזמן ובלגן.

  ותרו על האגנית במקלחון ולכו על שיפוע :

  שיפוע במקלחון כתחליף לאגנית המוגבהת לא רק תופס חלק קטן יותר מתקציב שיפוץ אמבטיה, הוא גם נוח יותר לתחזוקה, אינו צובר לכלוך כמו האגנית, ומקל עליכם את גריפת המים בעת ניקוי חדר האמבטיה. השיפוע מתבצע בהנמכה של כסנטימטר מהריצוף ומונע זליגה של מים מחוץ למקלחון. בינינו, זה גם נראה הרבה יותר טוב.

  מתכננים שיפוץ דירה?

  מיטב העצות והטיפים לשיפוץ דירה חיובי


  ריצוף חוץ

  ריצוף חוץ

  שליכט צבעוני

  שליכט צבעוני

  עבודות גבס

  עבודות גבס

  קבלן שיפוצים

  קבלן שיפוצים

  מה כל כך חשוב בבחירה נכונה של קבלן שיפוצים?

  אחרי פירוט השלבים של שיפוץ אמבטיה, יש להדגיש את חשיבות בחירת הקבלן. קבלן השיפוצים איתו תעבדו יהיה אחראי לכל תוצאות עבודות השיפוץ, ולכן חשוב מאד להקפיד על בחירה של אדם מהימן, עם ותק וניסיון מוכח. אל תתפשרו על קבלן שמציע עבודה ממוצעת במחירי רצפה, השקיעו זמן בבדיקה יסודית ומקיפה, בחירת הקבלן היא אולי השלב החשוב ביותר בתהליך שיפוץ אמבטיה, ובכל תהליך של שיפוצים באופן כללי. כמובן שעבודות של שיפוץ אמבטיה משתנות ממקום למקום, ובהתאם לרצונות ולצרכים של בעלי הדירה, אך המשותף לכל עבודות השיפוץ הוא החובה לעבוד עם בעלי מקצוע איכותיים ואמינים.

  שיפוץ אמבטיה – עבודה נכונה ללא פשרות

  מרכיב חשוב נוסף בתהליך שיפוץ אמבטיה הוא הקשר בין המים לחשמל, או ליתר דיוק – הקשר שאסור שיהיה בין מים לחשמל. כבר בשלב התכנון, יש לקחת בחשבון את כל נקודות החשמל הקיימות בחדר, ואת נקודות החשמל הנוספות (במידה ותרצו להחליף או להוסיף), ולבדוק שאין שום חפיפה בין קווי החשמל למים. מלבד תקלות מטרידות כמו קצר שיכולות להיגרם כתוצאה מכך, ברורה גם הסכנה הגדולה שכרוכה בתכנון לא נכון של שיפוץ אמבטיה. הקפידו לעבוד רק עם אנשי מקצוע שבקיאים בתחום החשמל – לפחות בכל הנוגע לעבודות שיפוץ אמבטיה, והתעקשו על כך, גם מול קבלן השיפוצים איתו אתם עובדים.

  שיפוץ אמבטיה – כך תעשו זאת נכון

  אז איך מבצעים שיפוץ אמבטיה באופן מושלם? שני המרכיבים החשובים ביותר בתהליך שיפוץ אמבטיה הם עבודות אינסטלציה (החלפת צנרת) ואיטום. בכל אחד מהשלבים, חשוב להקפיד על עבודה מדויקת ומקצועית, ונדרש ידע רב בתחום. עבודות האינסטלציה מטפלות בשני מישורים: בצנרת אספקת המים ובצנרת הביוב, ולכל אחת מהן יש הדגשים החשובים לה. בעבודות האיטום – בשום פנים ואופן אין לחסוך בחומרי הגלם, מכיוון שחסכון בהווה עשוי להביא להפסד כספי גדול מאד בעתיד: במקרים של נזילה לשאר החדרים בבית, או נזילה לדירות שנמצאות בקומות אחרות בבניין. כמובן שנזק כזה דורש שיפוץ אמבטיה מחדש, וכל ההשקעה תהיה לשווא.

  שינויים קוסמטיים

  בעבודות כמו שיפוץ אמבטיה, שיפור פני החדר דורש לרוב שינויים שאינם רק "קוסמטיים" ושוליים, אלא רציניים יותר: ריצוף מחדש, עבודות קרמיקה, ופעמים רבות גם עבודות צבע. עבודות הריצוף והקרמיקה דורשות מיומנות ועדינות רבה, זאת מלבד הידע המקצועי – מפני שזהו חומר עדין מאד. במקרה שתרצו לקדוח בקיר – עדיף לעשות זאת מעל משטח הקרמיקה, או להימנע מכך לחלוטין אם אפשר. עבודות הצבע הן החלק האחרון והקל ביותר בתהליך שיפוץ אמבטיה, אך עם זאת, זהו חלק חשוב לא פחות. את הצבע לאמבטיה, מעבר לצבע הססגוני שתבחרו, צריך לבחור מחברה ידועה ואמינה, קח שעבודת הצבע תחזיק שנים בתנאי הלחות שבאמבטיה. יכול להיות שבשלב כזה תרגישו שהעבודה כמעט הגיעה אל קיצה, אבל יש להתאזר עוד קצת בסבלנות ולהשקיע זמן ומחשבה גם בשלב זה.

  תתחדשו!

  השלבים האחרונים בהחלט בתהליך שיפוץ אמבטיה הם ניקיון יסודי של כל החלל – משאריות של צבע, שברי קרמיקה ופסולת בנין. שימו לב שמדובר בחומרים חדים, ולכן מומלץ מאד לעבור פעם נוספת עם מטאטא באופן יסודי, לשאוב את חדר האמבטיה ורק לאחר מכן לשטוף. אחרי שהעבודה הסתיימה ואחרי שכל הפרטים בוצעו – אתם יכולים להתחדש בחדר אמבטיה נעים ומפנק.

  • שיפוץ כולל חדר אמבטיה
   שיפוץ כולל חדר אמבטיה
  • כיור בהזמנה אישית
   כיור בהזמנה אישית
  • כיורים בהזמנה אישית
   כיורים בהזמנה אישית
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • שיפוץ חדרי אמבטיה
   שיפוץ חדרי אמבטיה
  • שיפוץ כולל חדר אמבטיה
   שיפוץ כולל חדר אמבטיה
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • שיפוץ חדרי אמבטיה
   שיפוץ חדרי אמבטיה
  • שיפוץ מקלחון
   שיפוץ מקלחון
  • סניטציה בהזמנה אישית
   סניטציה בהזמנה אישית
  • חדר אמבטיה לאחר שיפוץ
   חדר אמבטיה לאחר שיפוץ
  • רעיונות לשיפוץ חדרי אמבטיה
   רעיונות לשיפוץ חדרי אמבטיה
  • רעיון לשיפוץ חדרי אמבטיה
   רעיון לשיפוץ חדרי אמבטיה
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • עיצוב אמבטיה בסגנון מודרני
   עיצוב אמבטיה בסגנון מודרני
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • אמבטיה לפני שיפוץ
   אמבטיה לפני שיפוץ
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • שיפוץ אמבטיות
   שיפוץ אמבטיות
  • שיפוץ אמבטיה ושירותים
   שיפוץ אמבטיה ושירותים
  • שיפוץ אמבטיה
   שיפוץ אמבטיה
  • שיפוץ חדר שירותים
   שיפוץ חדר שירותים
  • אריחי פסיפס וברזול קלאסי
   אריחי פסיפס וברזול קלאסי
  • שלבים בשיפוץ אמבטיה
   שלבים בשיפוץ אמבטיה
  • פארפלקס לחיפוי קירות
   פארפלקס לחיפוי קירות
  • ריצוף חדר אמבטיה
   ריצוף חדר אמבטיה
  • שיפוץ חדרי אמבטיה
   שיפוץ חדרי אמבטיה
  • אמבטיה במראה הייטק
   אמבטיה במראה הייטק
  • אמבטיה קלאסית
   אמבטיה קלאסית
  • אמבטיה כסופה
   אמבטיה כסופה