שיפוץ בית

עומדים בפני שיפוץ בית? לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה בשלום

"שיפוץ בית", יש אנשים שחווים כמעט התקף חרדה רק מלשמוע את צמד המילים הזה. אבל אם מתכננים נכון, שיפוץ בתים יכול להיזכר כחוויה נהדרת. המשפט "תקופת השיפוץ היתה נוראית אבל התוצאה שווה את זה" הוא לא חובה, אפשר גם אחרת. רוצים לגלות איך? ברוכים הבאים לאיזי בילדר.

שיפוץ בתים

נתחיל מבראשית – מה כולל שיפוץ בית?

יש הבדל גדול בין סוגי השיפוצים והספקטרום של האפשריות רחב, באופן כללי – השיפוץ יכול להיות נקודתי, יכול לכלול שיפוץ חיצוני כמו חיפוי קירות חוץ ואף התקנת פרגולות אלומיניום . מתוחם או כולל. שיפוץ נקודתי הוא שיפוץ של משהו מסויים ולרוב הוא קל יחסית ולרוב מאפשר הישארות בבית תוך כדי שיפוץ. שיפוץ מתוחם הוא שיפוץ בו אתם מגדירים את מה שצריך לשפץ ולעיתים יש צורך במעבר דירה זמני, בעוד ששיפוץ יסודי הוא שיפוץ בו לרוב יש ממש לפרק חלקים נרחבים בבית ולא ניתן, בטח בשלבים המוקדמים לחיות בבית. בהתאם לסוג השיפוץ יקבע גם המחיר.

 • שיפוץ חדר אמבטיה
  שיפוץ חדר אמבטיה
 • שיפוץ מטבחים
  שיפוץ מטבחים
 • עיצוב מטבח ופינת אוכל בסגנון פרובנס
  עיצוב מטבח ופינת אוכל בסגנון פרובנס
 • ווילה עם שליכט צבעוני
  ווילה עם שליכט צבעוני
 • עבודת גבס
  עבודת גבס
 • ריצוף חוץ
  ריצוף חוץ

החשיבות בתכנון מוקדם לפני שיפוץ בית

לכל מבנה צרכים משלו – מבנים ישנים ידרשו יותר השקעה ובהם רצוי לשקול שיפוץ מן היסוד, לעומת מבנים חדשים בעלי עיצוב מיושן בהם נדרש קל יחסית, "קוסמטי", כדי להגיע להחלטה מיטבית עליכם לתכנן מראש ולהשקיע בשלב המקדמי. תכנון מראש יעזור לכם להגדיר מהי מטרת השיפוץ, מהו התקציב העומד לרשותכם וכיצד אתם מעוניינים שהבית שלכם ייראה ובהתאם למצוא את קבלן השיפוץ. מציאת איש המקצוע הנכון לניהול עבודת השיפוץ ויהיה אחראי מולכם על כל העבודות תחסוך לכם הרבה כאבי ראש אחר כך. אנשי מקצוע מהימנים, איכות החומרים והעבודה, היערכות מוקדמת, התחייבות ללוחות זמנים, בלגן ולכלוך ועוד מיני אתגרים, יהיו בסופו של דבר האחריות שלכם וזה מסיר הרבה ממה שיש לכם על הכתפיים. תכל'ס – אתם לא צריכים לעבור לבד את התקופה.

כיצד קבלני שיפוצים איכותיים יקלו עליכם?

אז אמרנו לכלוך, אמרנו רדיפה אחר אנשי מקצוע, אמרנו מחירים גבוהים ואולי חרטות על ההחלטה. העניין הוא שאינכם חייבים לעבור את כל הטרחה הזאת כאשר אתם יכולים לשכור קבלני שיפוצים מקצועיים. קבלן שיפוץ טוב לא רק יודע להתמודד עם בעיות שמתעוררות, הוא גם יכול לצפות אותן על סמך ניסיונו ולהיערך בהתאם. קבלן שיפוצים לוקח על עצמו את כל ההתעסקות עם פרטי השיפוץ, ככה אתה מתפנה לעיסוקים שלך והקבלן עובד בשבילך – מעדכן, מציע פתרונות ומיישם. ההשקעה בקבלן מקצועי היא השקעה משתלמת, שתחסוך לכם הוצאות מיותרות בעתיד. קבלן שיפוצים הוא האיש שמביא את הניסיון והידע, תפקידו לעמוד לרשותכם ותפקידכם לסמוך עליו.

לתזמון של שיפוץ בית מקום מרכזי מכמה סיבות

 • העונה הפופולרית ביותר לשיפוצים בארץ ישראל זו עונת האביב – לכן קחו בחשבון ששיפוץ בית בעונה הזו עלול להיות יקר יותר ביחס לעונות אחרות
 • שיפוץ בית בעונות חזקות יכול להשפיע על הליך השיפוץ לא רק מבחינת המחיר אלא גם מבחינת זמינותו של קבלן השיפוצים. לקוחות מרובים עלוליםלגרום להיעדר ליווי צמוד לכל אורך התהליך
 • דאגו לשפץ את הבית בתזמון הנכון לכם מבחינה כלכלית – שיפוץ בית בזמן בו מצבכם הכלכלי מאפשר זאת יקל עליכם ויעזור לכם ליצלוח את משימת השיפוץ
 • התאימו את אופי השיפוץ לעונות השנה – כך למשל אם שיפוץ הבית כולל, מלבד השיפוץ הפנימי, גם שיפוץ חיצוני, מומלץ לבצע את השינוי בעונה חמימה ונטולת גשמים.
הרחבת מבנה

ולסיכום – איך משיגים הצעות מחיר טובה

לרוב, כאשר אתם שוכרים קבלן מקצועי הוא יגיע לשטח ביתכם ויערוך בדיקה מקיפה, שלאחריה יגיש הצעת מחיר. באיזי בילדר נדאג להגיש לכם הצעת מחיר מסודרת שתכלול את כל הפרטים ותשקלל את כל עבודות השיפוצים הנדרשים, תוך חישוב המחירים. זה הזמן להציף את כל שעולה על ליבכם, לשאול שאלות ולהתעניין בתהליך, על מנת להבין את כל הפרטים. כך תוכלו למנוע הפתעות לא צפויות ולהימנע מאי נעימויות בעתיד.