שיפוץ דירה

שיפוץ דירה

חוששים משיפוץ דירה ? האם ההשקעה תשתלם ? כשמדובר בנושא מבוקש כמו שיפוץ דירה צריך לבדוק טוב טוב את התשובות

מהו הבסיס לשיפוץ דירה מוצלח ?

יש שני דרכים להיכנס לשיפוץ –

 • שיפוץ לפי כתב כמויות מסודר – כתב הכמויות הוא מסמך אשר הלקוח מביא לקבלן ובו כתוב את כל הסעיפים אשר יש לבצע פרוייקט, בכל סעיף יש מידות ורמת גימור, עם אילו חומרים להשתמש בכל שלב וכמה עולה כל סעיף. כתב כמויות מאורגן מחולק ברובו לפי השלבים לביצוע ואחד היתרונות הנוספים שלו הוא יישור קו עם מה שסוכם מול מה שנעשה כך שלא ניתן להגיד "שזה לא דובר" או שהמחיר שסוכם יותר גבוה… כתב כמויות מסודר עולה כסף, בדר"כ עושה אותו המעצב או האדריכל אך לפעמים גם הקבלן מעורב ונוכח ואפילו הלקוח.
 • שיפוץ לפני "נעשה כאן ככה ושם ככה" – לפעמים אנו יודעים בדיוק מה אנו רוצים וחושבים להביא איזה קבלן שיפוצים להצעת מחיר, אז נכון שלעיטים לא צריך לסבך את העניין עם כתב כמויות ופשוט יותר לרשום מה צריך לעשות על דף נייר ולראות מה מתפתח… אם הקבלן אמין ומקצועי זה כנראה יתפתח למקום טוב אבל במידה ולא זה יכול להיות בעייתי, מה למשל ? דוגמא – סוכם על החלפת צנרת בחדר אמבטיה, תוך כדי עבודה הלקוח שמע שיש סוג צנרת שנקראת sp שהיא אולי קצת יותר טובה מהצנרת pex שהקבלן השתמש (עכשיו להחליף זה עלויות נוספות ולא דובר על sp…) או שהוחלט על יציקה חיצונית בגובה 15 ס"מ ובשלב היציקות הלקוח שם לב שכמות הברזל נראת לו מאוד קטנה (רשת ברזל 6) וברור שסוכם על הוספת ברזל אבל לא סיכמו לאיזה ומה הכמות, דוגמאות נוספות לא חסר אז אם עובדים עם קבלן שאכפת לו מעבודה איכותית והוא רוצה לראות לקוח מחייך בסוף העבודה זו שיטה שניתן לעבור איתה שיפוץ אבל אם יש לכם ספק שלא ? – לכו להשיג כתב כמויות מפורט.

  שם מלא (חובה)

  טלפון (חובה)

  ההודעה שלך

  יצירת קשר

  טלפון במשרד :
  073-7969-751
  אימייל :
  easybuilderil@gmail.com
  שעות פעילות :
  ימים א-ה 8:00-19:30
  יום ו -8:00-13:00
  סמרטפון? לחץ להתקשרות

  לפניכם כתב כמויות שחברת איזי בילדר הכינה ללקוח אשר בנה 120 מ"ר תוספת קומה שנייה מבניה מתקדמת ושיפץ חלק מהקומה הראשונה, חשוב לציין כי הסעיפים השונים לביצוע תמיד שונים מעבודה לעבודה ומותאמים לצורכי הלקוח ולאופן העבודה, המחירים אומנם יכולים להשתנות מעט בהתאם להיקף העבודה אך בגדול הם משקפים את המציאות ומחירי השוק, אתם יכולים לבחון כיצד כתב כמויות מתייחס לפי פרקים משלב השלד, חיפויים חיצוניים, עבודות אינסטלציה, עבודות חשמל, ריצוף וחיפוי,דלתות, גגות, עבודות צבע, עבודות אלומיניום וסעיף שונות.

  בניה מתקדמת

  מהי בניה מתקדמת ?

  קודם כל זה חצי מוטו – תמיד להיות מעודכן בחידושים שבענף השיפוצים ובפרט בתחום המוצרים הירוקים, הבניה הקלה, המתועשת והקונבציונלית.

  זהו עידן של חדשנות עם המון שינויים וחידושים, הבניה הקלה של פעם הסתיימה ובאה לה הבניה המתקדמת!

  על מה אסור להתפשר בשיפוצים ?

  מעבר לעיצוב, בעל המקצוע החשוב ביותר לביצוע שיפוץ דירה הוא קבלן שיפוצים. קבלן השיפוצים הוא למעשה הזרוע המבצעת, השלב המיישם והמרכזי בכל התהליך של שיפוץ דירה: הוא מביא ואחראי על אנשי המקצוע השונים, נותן להם הוראות ועוקב אחר פעילותם. אם פרט אחד בשיפוץ לא נעשה בצורה טובה, הדבר מורגש לאחר מכן בכל פעם שעוברים ליד המקום בו נעשתה הטעות. כדי למנוע עגמת נפש מסוג כזה, חשוב מאד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה. קבלן השיפוצים חייב לחוש את פעימות הלב של בעלי הדירה ולפעול בהתאם לרצונותיהם, זאת כמובן לצד ראייה מקצועית לטווח הרחוק, שתהפוך את התהליך ליותר מעוד שיפוץ דירה סטנדרטי.

  עבודות גבס
  שליכט צבעוני

  שיפוץ דירה – איך לעשות את זה נכון ?

  לפעמים העובדה שבעל הדירה לא גר בה או לא יגור בה לאחר השיפוץ, עלולה "לנעול" אותו מבחינה מחשבתית, ולגרום לו לבצע שיפוץ דירה טכני בלבד, במקום שיפוץ בית אמיתי. שיפוץ דירה טכני הוא כמובן לא נוראי, אך ככל שיושקעו בתהליך יותר רגש ומחשבה, כך יגבר הביקוש לדירה ואיתו גם העלייה במחיר. במקרים של שיפוץ דירה להשקעה, מומלץ מאד להביא מעצב מקצועי, שיהפוך את כל הפרויקט מתהליך של שיפוץ דירה יבש לפנינת נדל"ן אמיתית. כמו כן, כדאי להשקיע כסף לפני ובמהלך השיפוץ, ולהתייעץ עם שמאי מקרקעין – זאת כדי לשדרג את הדירה עוד יותר מבחינה כלכלית.

  מתכננים שיפוץ דירה?

  מיטב העצות והטיפים לשיפוץ דירה חיובי


  ריצוף חוץ

  ריצוף חוץ

  שיפוץ אמבטיה

  שיפוץ אמבטיה

  עבודות גבס

  עבודות גבס

  קבלן שיפוצים

  קבלן שיפוצים

  טיפים לפני השיפוץ

  ענין התקציב הוא סוגיה חשובה מאין כמוה בתהליך שיפוץ דירה, מכיוון שגם אם בעל הדירה ימשיך לגור בה לאחר השיפוץ, אין ספק שיש להשקיע גם חשיבה כוללת יותר, עם אפשרות להשכרה או למכירה של הבית ביום מן הימים. גם בנושא זה חשוב למדוד תועלת מול הפסד – בנוסף על התחשבות ברצונות האישיים – ולבצע חישוב כלכלי נכון שיביא לרווחים, לטווח הקרוב או בעתיד הרחוק. כמו כן, ראוי לחשוב האם תושבי הבית יכולים לגור במקום בו נעשה שיפוץ דירה, או שהדבר אינו אפשרי ועליהם לעבור לגור במקום אחר לתקופת השיפוצים. לאחר כל המחשבות והלבטים, אפשר להתחיל בתהליך המיוחל.

  טיפים בזמן השיפוץ

  בימים שקודמים לשיפוץ ההתרגשות גדולה, אך יש לשים דגש על אריזה מוקפדת של החפצים האישיים ההכרחיים – בין אם תושבי הבית עוזבים אותו ובין אם לא. שיפוץ דירה מביא עמו הרבה בלגן, וכדאי להיערך אליו כמה שאפשר. בזמן השיפוץ עצמו, רצוי לבוא ולבקר בדירה, לראות שהכל מתנהל על פי לוח הזמנים שנקבע. גם נתינת הערות לקבלן איננה פסולה, שהרי כך הוא יקבל משוב על עבודתו, ויידע כיצד להמשיך לפעול בהמשך. אבל על ההערות להיות כמובן בונות ולא קטנוניות: שיפוץ בית יכול להיות נושא רגיש, אך ללא תקשורת חיובית בין בעל הבית לבעל המקצוע העבודה עשויה להיפגם ואף צד לא ייצא מרווח מהעניין.

  טיפים ליום שאחרי

  שיפוץ דירה הוא תהליך לא קצר. הוא יכול לקחת שבועות, ולפעמים חודשים. אך ההשקעה בסופו של דבר משתלמת, ולאט לאט החלום קורם עור וגידים. בסופה של תקופה אפשר להסתכל לאחור בגאווה וליהנות מהתוצאות. אך שיפוץ דירה לא מסתיים ביום בו המשפצים יוצאים מהבית, מפני שתמיד יש עוד דברים קטנים שלא נשארו פתורים – בבית עצמו או בכל מה שמסביב. כדי למנוע סחבת, כדאי מאד לסגור את כל הפינות מהר ככל האפשר, ובראש ובראשונה תשלומים לבעלי המקצוע. זהו הזמן המתאים ביותר להערות, ולגימורים של פינות לא מושלמות. ככל שהנושא יידחה, כך יפחת הסיכוי לחזור אליו מאוחר יותר, וחבל לא להשלים את התהליך כמתוכנן.

  שיפוץ דירה לקראת מכירת הנכס

  לא פעם קורה שאנשים מעמידים את הדירה שלהם למכירה, קונים פוטנציאליים מגיעים, בוחנים אותה ונעלמים. הצעות לקניית הדירה זורמות בעצלתיים ואינן פוגשות את התשלום אותו מעוניינים בעלי הדירה לקבל. הדירה עומדת בשוק חודשים ארוכים – ומחפשי הדירות לקנייה רואים אותה חודש אחרי חודש בלוחות המכירה, מבינים שהמוכרים כבר "לחיצים" ומוכנים להתפשר לאור הניסיון הלא מוצלח, ומורידים עוד יותר את הצעות המחיר שלהם. במקרה כזה, שיפוץ דירה לקראת מכירה הוא פתרון טוב ויעיל. כדי שהדירה שלכם תהיה אטרקטיבית בעיני הקונים הפוטנציאליים, היא צריכה להיראות טוב, מטופחת ולא מוזנחת. שיפוץ דירה לקראת מכירה לא חייב להיות שיפוץ מקיף. בדרך כלל מספיק שיפוץ קוסמטי : תיקון וצביעה של הקירות, התקנת פרקט למינציה אשר משדרג את מראה הדירה ללא היכר ובעלויות נמוכות, שיפוץ אמבטיה בסיסי וכדומה. הרעיון כאן הוא ללכת על עיצוב ניטרלי, כזה שיתאים למספר רב ביותר של אנשים, ולא להגשים חלומות עיצוביים שלכם. שמרו אותם למועד בו תבצעו שיפוץ בבית החדש שלכם.

  • עיצוב מטבח בסגנון פרובנס
   עיצוב מטבח בסגנון פרובנס
  • עיצוב חדר אמבטיה בסגנון מודרני
   עיצוב אמבטיה בסגנון מודרני
  • חיפוי קיר בסלון בסגנון מודרני
   חיפוי קיר בסלון בסגנון מודרני
  • עיצוב סלון במגורים בסגנון מודרני
   עיצוב סלון במגורים בסגנון מודרני
  • עיצוב מטבח בסגנון הייטקי מודרני
   עיצוב מטבח בסגנון מודרני
  • חיפוי קירות
   חיפוי קירות
  • שיפוץ חדר אמבטיה
   שיפוץ חדר אמבטיה
  • עבודות גבס
   עבודות גבס
  • בניה קלה
   בניה קלה
  • שליכט צבעוני
   שליכט צבעוני
  • שיפוץ דירה בחיפה
   שיפוץ דירה בחיפה
  • שליכט לבניין משותף
   שליכט לבניין משותף
  • בניה קלה מגבס
   בניה קלה מגבס
  • בניה קלה
   בניה קלה בשרון
  • עבודות גבס
   עבודות גבס
  • שיפוץ דירה
   שיפוץ דירה
  • שיפוץ מקלחת
   שיפוץ מקלחת
  • שיפוץ מטבח חדש
   שיפוץ מטבח חדש
  • שיפוץ-בית
   שיפוץ בית
  • שליכט אקרילי בקוטג'
   שליכט אקרילי בקוטג'